کدخبر: ۲۹۳۵۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ردپای ولیعهد عربستان و امارات در فرار همسر حاکم دوبی

ردپای ولیعهد عربستان و امارات در فرار همسر حاکم دوبی

ولیعهد عربستان, ولیعهد ابوظبی و پادشاه اردن در فراری دادن همسر حاکم دوبی نقش داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ­الاخبار نوشت: به نوشته روزنامه الاخبار چاپ بیروت, یک شاهزاده سعودی فاش کرد فرار هیا بنت الحسین, شاهزاده زن اردنی و همسر محمد بن راشد, حاکم دوبی با کمک محمد بن زاید, ولیعهد ابوظبی و با هماهنگی محمد بن سلمان, ولیعهد عربستان و پادشاه اردن, که هیا خواهر ناتنی او می باشد, صورت گرفته است. این کمک در حالی صورت گرفت که حاکم دوبی و مرد قوی ابوظبی اختلاف هایی باهم دارند.

یک منبع دیپلمات به نقل از شاهزاده سعودی به الاخبار گفت: شاهزاده هیا درخواست طلاق از بن راشد را ارائه داده و به همراه فرزندانش از آلمان تقاضای پناهندگی کرده است. به گفته این منبع بعد از اینکه بن زاید با ملک عبدالله,‌ پادشاه اردن, درباره فرار هیا هماهنگی کرد یک گروه خاص عملیات وابسته به بن سلمان, فرار این شاهزاده زن را اجرایی کرد.
ملک عبدالله چندی پیش در سفر به امارات دیداری چند ساعته با بن زاید داشت و دیدار نکردن او با محمد بن راشد, همسر خواهرش, تردیدها و علامت سوال های زیادی به وجود آورد. بر اساس این ماجرا , نشانه هایی از بن زاید در عملیات فرار ناموفق دختر محمد بن راشد وجود دارد. منابع به نقل از شاهزاده سعودی که این خبر را فاش کرد گفتند مشکل بن زاید فقط به محمد بن راشد محدود نمی شود بلکه با حکام سایر امارتها نیز مشکلاتی دارد و سناریوهای متعددی برای آنها می بافد. برخی از اقدامات او باعث شده است حاکمان برخی امیر نشین های امارات به ازای باقی ماندن صوری در قدرت تسلیم بن زیاد شوند اما محمد بن راشد در برابر خواسته های پایان ناپذیر بن زاید ایستاد به همین سبب با مشکلاتی از این دست مواجه شد.
این شاهزاده سعودی در شمارش برخی مسائل اختلافی بن زاید با حاکمان شش امیر نشین دیگر امارات گفت: مسائل مالی داخلی, جنگ یمن, ائتلاف کامل بن زاید با بن سلمان,‌ شیوه ویرانگر بن زاید در برابر همسایگان به خصوص قطر و عمان و حتی ایران مهمترین مسائل اختلافی هستند اما حاکمان امارات مانند محمد بن راشد جرأت مقابله بن زاید را ندارند.
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند