کدخبر: ۲۹۳۶۹۰ لینک کوتاه

بریتانیا برای سفیر آینده‌اش در واشنگتن چه ویژگی مهمی را لحاظ کرده است؟

اقتصادنیوز: ستون‌نویس طنز نشریه "نیویورکر" آمریکا در مطلبی طنز، درباره بحران اخیر در روابط دیپلماتیک بین بریتانیا و ترامپ، نوشت: انگلیس دربدر به دنبال پیدا کردن سفیر جدیدی برای آمریکاست که معتقد نباشد ترامپ یک ابله به تمام معناست!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران " اندی بورویتز" طنزنویس مشهور مجله "نیویورکر" آمریکا خبر طنزی را درباره بحران اخیر در روابط دیپلماتیک بین آمریکا و بریتانیا تهیه کرده است.

 در پی افشای ای میل های کیم داروک سفیر مستعفی بریتانیا در آمریکا درباره ترامپ، او مجبور شد ۲ روز پیش از سمت خود استعفا کند. داروک پس از اینکه ارزیابی های صریحش درباره نقایص و نکات ضعف دولت ترامپ به مذاق ترامپ خوش نیامد و با حملات گزنده و شدید توییتری ترامپ مواجه شد، در نهایت مجبور شد از سمتش استعفا کند.

این بحران در روابط دیپلماتیک بین دو متحد سنتی (آمریکا و بریتانیا) دست مایه سوژه برای " اندی بورویتز"  ستون نویس مجله نیویورکر آمریکا شده است. او در مطلبی نوشته است:

"در پی استعفای کیم داروک سفیر بریتانیا در واشنگتن، دولت بریتانیا اعلام کرده که قادر به پیدا کردن جانشینی به جای داروک نیست. جانشینی که معتقد نباشد ترامپ یک آدم احمق است.

"ترزا می" نخست وزیر بریتانیا در یک نشست خبری در دفتر کارش، در این باره گفت: جست و جو برای یافتن سفیر جدید بریتانیا در آمریکا، از میان افرادی که تصور نمی‌کنند ترامپ احمق است، بسیار مشکل بوده است.

 او گفت: "ما نمی‌خواستیم تجربه بد آخرین سفیر خود را تکرار کنیم و بنابراین اولین پرسشی را که روی فرم‌های مربوطه برای این شغل قرار دادیم، این بود: آیا فکر می‌کنید که دونالد ترامپ احمق است؟ تا به حال متأسفانه هیچ یک از متقاضیان پاسخ منفی نداده‌اند."

نخست وزیر بریتانیا اذعان کرد که دولت او سخت به دنبال یافتن جانشینی برای کیم داروک است و به همین خاطر حتی در پی آزمودن گزینه‌های غیردیپلمات است تا بتواند فردی را پیدا کند که معتقد به ابله بودن ترامپ نباشد.

او گفت:" ما به جست و جوی خود از بالا تا پائین ادامه خواهیم داد تا سرانجام کسی را پیدا کنیم که تصور نکند که دونالد ترامپ آدم خشک مغز و احمقی است. ما مصاحبه با افرادی را آغاز کرده‌ایم که تصور نمی‌کنند بوریس جانسون (نامزد رهبری حزب محافظه‌کار بریتانیا که روابط خوبی با ترامپ دارد و ترامپ بارها از او حمایت کرده است.) آدم خشک مغز و احمقی است.

ترزا می در حالی که تاکید داشت سخت به دنبال پیدا کردن سفیر جدیدی برای آمریکاست که معتقد به بلاهت کامل ترامپ نباشد، هشدار داد که سختی چنین کاری نباید به هیچ‌وجه دستکم گرفته شود. او گفت:" این کار حتی از به سرانجام رساندن ماموریت دشوار برگزیت هم دشوارتر است."

گفتنی است "اندی بورویتز" در ۲ دهه گذشته ستون طنز ثابتی در نشریه نیویورکر داشته است و متناسب با اتفاقات روز خبرهایی با عنوان" گزارش بورویتز" تهیه می کند. یکی از خواندنی ترین گزارش های اخیر او مطلبی بود که درباره دیدار نمایشی ترامپ با رهبر کره شمالی در مرز بین دو کره نوشته بود. او در آن گزارش طنز نوشته بود: ترامپ از سیاست های مهاجرتی "کیم جونگ اون" در کاستن از میزان مهاجران غیرقانونی به کشورش بسیار تمجید کرده است! و به او گفته: با این سیاست ها هیچ کسی حتی فکر نزدیک شدن به مرزهای شما را هم نمی کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند