کدخبر: ۲۹۳۸۴۸ لینک کوتاه

ظریف: ایران به صادرات نفت خود در هر شرایطی ادامه می‌دهد

اقتصادنیوز: محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس با تاکید بر غیرقانونی بودن تحریم های نفتی آمریکا، گفت: جمهوری اسلامی ایران به صادرات نفت خود در هر شرایطی ادامه خواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ظریف در این گفت وگو با اشاره به مقصد قانونی نفتکش گریسیک  در شرق مدیترانه، افزود: اتحادیه اروپا که همواره مخالف اعمال فراسرزمینی تحریم های آمریکا بوده است نمی تواند خود به چنین اقدامی مبادرت ورزد و دولت انگلیس می بایست سریعاً نسبت به پایان توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی، تمهیدات لازم را به عمل آورد.

در این گفت وگو ظریف همچنین درخصوص نازنین زاغری و دیگر افراد دوتابعیتی که به دلیل جرایم امنیتی در ایران دستگیر شده اند، خطاب به همتای انگلیسی خود گفت: دستگیری و محاکمه این افراد بر اساس روال های کاملاً قانونی صورت گرفته است و از دولت انگلیس انتظار می رود به اجرای قانون و استقلال قوه قضائیه در جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارد.

هانت وزیر خارجه انگلیس هم در تماس تلفنی خود با ظریف با تاکید بر حق ایران بر صادرات نفت خود و با ابراز نگرانی از افزایش تنش ها در منطقه، اظهار امیدواری کرد که نتایج بررسی های حقوقی و قضایی در جبل الطارق موجب رهاسازی هر چه زودتر نفتکش گریس یک که حامل نفت ایران بود، شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند