کدخبر: ۲۹۳۸۵۴ لینک کوتاه

حمایت اروپا از عراق برای کاهش تنش‌ها میان آمریکا و ایران

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه از تلاش عراق برای کاهش تنش‌ها میان واشنگتن و تهران حمایت می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رویترز خبر داد: «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در حال حاضر در بغداد به سر می‌برد، در جریان نشست خبری با «محمد علی حکیم» وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که اتحادیه اروپا از سیاست عراق در پیشگیری روابط خوب با تمامی همسایگان قدردانی و حمایت می‌کند.

موگرینی همچنین افزود: وزیر و من به طور مفصل درباره افزایش تنش‌ها در اطراف عراق صحبت کردیم و درباره ضرورت جلوگیری از تنش‌ها و هرگونه محاسبات اشتباه که می‌تواند به پیامدهای بسیار خطرناک برای عراق و فراتر از آن منجر شود بحث شد.

به گفته موگرینی، اتحادیه اروپا از پیشنهاد عراق برای برگزاری کنفرانس منطقه‌ای میان ایران و کشورهای عربی نظیر عربستان سعودی و امارات حمایت می‌کند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین بر این نکته تاکید کرد که این اتحادیه از تلاش‌های عراق برای کاهش تنش‌های فزاینده میان آمریکا و ایران حمایت می‌کند، چون درگیری پیامدهای وخیمی برای تمامی طرف‌ها به دنبال خواهد داشت.

در این نشست همچنین «محمدعلی حکیم»، وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که مقامات کشور به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرده‌اند که عراق نباید به عرصه‌ای برای درگیری تبدیل شود و به جای آن عراق باید برای حل این بحران در کنار دیگر کشورهای عربی نظیر کویت و عمان به ایفای نقش بپردازد.

وزیر امور خارجه عراق همچنین با انتقاد از لغو یکجانبه توافق هسته‌ای از سوی آمریکا، اعلام کرد که این موضوع به بحرانی منجر شده که می‌توان از طریق مذاکرات مانع از آن شد.

فدریکا موگرینی که روز شنبه در رأس هیأتی دیپلماتیک وارد شهر بغداد، پایتخت عراق شد، قرار است پس از عراق به کویت سفر کند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند