کدخبر: ۲۹۳۸۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
فرانسه هم نیروی فضایی تشکیل می‌دهد

فرانسه هم نیروی فضایی تشکیل می‌دهد

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور فرانسه از ایجاد یک فرماندهی جدید در نیروی هوایی این کشور خبر داد که وظیفه اصلی آن مربوط به مسائل فضایی خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، العربیه نوشت: امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز شنبه اعلام کرد تا ماه سپتامبر آینده «فرماندهی بزرگ فضایی» در نیروی هوایی تشکیل و سرانجام به آن «نیروی هوافضا» گفته خواهد شد.

مکرون در جمع نظامیان این کشور با بیان اینکه ارتش جدید مختص فضا خواهد بود افزود: به منظور توسعه و تقویت توانمندی‌های فضایی‌مان، تا سپتامبر آینده فرماندهی بزرگ فضایی تشکیل خواهد شد.

مهرماه سال گذشته نیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا دستور تشکیل «نیروی فضایی آمریکا» را صادر کرد.

با دستور تشکیل نیروی فضایی آمریکا، این نخستین بار پس از تصویب لایحه امنیت ملی در سال ۱۹۴۷ است که یک شاخه‌ جدید به نیروهای مسلح آمریکا افزوده می‌شود. شاخه‌ جدید نیروی فضایی، دارای قدرتی مشابه سایر شاخه‌های نیروهای مسلح آمریکا خواهد بود و بر عملیات‌های فضایی و سایبری فضایی، از جمله مدیریت و پرتاب ماهواره‌ها و همه‌ فعالیت‌های گروه‌های نظامی تا پرتاب موشک‌های بالستیک نظارت خواهد کرد. اما بر خلاف ناسا که عمدتا روی اکتشافات فضایی و کشف علمی متمرکز است، نیروی فضایی جدید بر جنبه‌های نظامی و دفاع از فضا تمرکز خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند