کدخبر: ۲۹۳۹۷۶ لینک کوتاه

چه رنگ خودرویی در بازار ایران بیشتر خریدار دارد؟

اقتصاد نیوز:انتخاب رنگ خودرو از جمله مواردی است که برای بسیاری از مردم حتی از مشخصات فنی خودروها مهم‌تر بوده و حتی بعضا دیده می‌شود که به دلیل زیبا بودن یک رنگ از خودروی خاص، اقدام به خرید آن خودرو می‌کنند که نشان دهنده این اهمیت بسیار بالا است. گزارشات موثق و دقیقی در مورد سلیقه رنگی ایرانی‌ها وجود ندارد ولی اطلاعات موجود از این موضوع حاکی از موارد جالبی است که در ادامه آن‌ها را تقدیم نگاهتان می‌کنیم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از چرخان، موضوع رنگ خودروهای داخلی و خارجی شاید بسیار متفاوت باشد چرا که اصولا کیفیت رنگ خودروهای خارجی به گونه‌ایست که عملا همه خودروهای تولیدی آنها را به یک رنگ جذاب تبدیل کرده و صرفا انتخاب بین خوب و خوب‌تر بوده ولی در مورد خودروهای تولید داخل موضوع به گونه دیگری بوده و به دلیل عدم کیفیت مناسب بسیاری از تولیدات خودروسازان کشورمان، عملا بسیاری از خودروها به رنگ‌های خاص مشهور و محبوب می‌شوند و دیگر رنگ‌ها از جذابیت بسیار پایین‌تری برای مردم برخوردار است.

شاید برایتان عجیب و شاید هم عادی باشد که بدانید رنگ سفید محبوب‌ترین رنگ بین ایرانی‌ها بوده و انتخاب اول بسیاری از ایرانی‌ها برای خرید خودرو این رنگ بوده است. این رنگ که حالا به رنگ “بفروش” خودروها نیز تبدیل شده و بسیاری از خریداران به منظور فروش بهتر خودرویشان و یا کمتر کثیف شدن و … اقدام به انتخاب آن می‌کنند و پرفروش‌ترین رنگ بسیاری از خودروهای کشور به سفید تعلق دارد.

رنگ‌های مشکی و به طور کلی رنگ‌های تیره در بین ایرانی‌ها از جذابیت کمتری برخوردار بوده و دلیل این امر همان چیزی است که در مورد سفید گفته شد و این بار می‌توان گفت که نشان دادن کثیفی با شدت زیادتر و البته جذب نور خورشید و گرم‌تر شدن در فصول گرم از جمله مواردی است که باعث این کاهش جذابیت شده است.

این روزها خودروسازان به شدت برای تولید رنگ سفید در حال رقابت بوده و علاقه بسیار زیادی برای این مورد دارند که طبیعتا خواسته مردم بوده است ولی همین موضوع باعث شده تا خیابان‌های کشورمان چهره سیاه و سفید به خود گرفته و از نشاط و شادابی مورد انتظار خبری نباشد.

نکته عجیب در مورد این موضوع این است که حتی در خودروهایی مثل پژو 206 نیز که نقره‌ای محبوب ترین رنگ آن تا سال 96 بود، ولی در یکی دو سال اخیر عملا سفید جای آن را گرفته و مردم در مورد این خودرو نیز رو به رنگ دیگری آورده‌اند که بیش از پیش خیابان‌های کشور را به بی رنگی نزدیک نموده است.

نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو رنگ خودروها خودروی سواری تولید خودرواز دیگر نکاتی که باید در مورد رنگ‌های محبوب مردم بدانید این است که مشکل عمومیت سفید صرفا در ایران نبوده و در کل دنیا نیز فروش خودروهای سفید بسیار بالا بوده و خودروسازان دنیا نیز به طور کلی تمایل به تولید این رنگ از خودروها را دارند. البته در بعضی از کشورها مثل آمریکا و بعضی از کشورهای اروپایی درصد سفید بسیار کم بوده و رقابت پایاپایی با رنگ‌های شادتر دارند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند