کدخبر: ۲۹۴۳۷۸ لینک کوتاه

احتمال اضافه شدن گزینه پخش موسیقی و ویدئو به گوگل کروم

اقتصاد نیوز:گوگل قصد دارد با اضافه کردن ویژگی جدید به نرم افزار پرطرفدار کروم، کارایی این مرورگر را بیش از پیش افزایش دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نظر می‌رسد گوگل به زودی گزینه پخش-Play را به نوار ابزار مرورگر کروم اضافه می‌کند. ویژگی جدید کروم این امکان را به کاربران می‌دهد که در حین  استفاده از مرورگر، موسیقی یا فیلم مورد نظر خود را در پنجره‌ای جداگانه مشاهده کنند.

در حال حاضر کروم یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای موجود در جهان است و روزانه میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان برای جستجو در اینترنت از آن استفاده می‌کنند. لذا هر نوع تغییر در این نرم‌افزار در صورت عملکرد مناسب می‌تواند با استقبالی بسیار گسترده رو به رو گردد. بررسی‌های ابتدایی نشان داه است کاربران کروم نسبت به ویژگی جدید آن خوش‌بین هستند.

گوگل ویژگی جدید مرورگر کروم را Global Media Controls نامیده است و در صورت طی کردن موفقیت آمیز تمامی آزمایش‌ها به زودی به نوار ابراز کروم در کنار محل وارد کردن آدرس اینترنتی(Adress Bar) قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند با کلیک کردن روی گزینه Play موسیقی یا ویدئو در حال روی سیستم خود را در پنجره‌ای کوچک مشاهده کنند و در صورت نیاز آن را متوقف سازند.

ویژگی Global Media Controls هم‌اکنون روی نرم‌افزار Canary موجود است. کاربران با دانلود این اپلیکیشن و نصب آن می‌توانند از قابلیت جدید گوگل بهره‌مند شوند. البته لازم از پیش از اولین استفاده به قسمت تنظیمات Canary  رفته و پس از تنظیم کردن ویژگی‌ها به استفاده از Global Media Controls پرداخت. قبلیت جدید کروم می‌تواند گام مهمی در مدیریت پخش در حین جستجو در اینترنت باشد.

هنوز مشخص نیست قابلیت جدید گوگل برای مرورگر کروم فعال است یا خیر؟ اما بدون شک به زودی مهندسان گوگال این قابلیت را به کروم اضافه می‌توانند تا همه کاربران از آن بهره‌مند شوند. کروم برای حفظ  افزایش کاربران خود در تلاش است تا قابلیت‌های جدید را در فاصله‌های زمانی کوتاه به برنامه خود اضافه کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند