کدخبر: ۲۹۴۴۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

در ادامه تقابل رئیس‌جمهوری و ۴ زن پیشرو کنگره رخ داد؛

قطعنامه کنگره آمریکا علیه ترامپ

اقتصادنیوز؛ مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای در محکومیت اظهارات نژادپرستانه ترامپ علیه چهار نماینده زن تازه‌وارد و پیشرو کنگره را به رای می‌گذارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ نمایندگان مجلس آمریکا روز چهارشنبه قطعنامه ای درباره محکومیت نظرات نژادپرستانه دونالد ترامپ را که بتازگی در سلسله توئیت خود علیه چهار نماینده زن ابراز داشته است، به رأی می گذارند.

به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، رأی گیری در مورد قطعنامه علیه ترامپ در حالی صورت می گیرد که رئیس جمهوری آمریکا همچنان از مواضع نژادپرستانه خود علیه نمایندگان رنگین پوست آمریکا دفاع می کند.

در رأی گیری مورد نظر نمایندگان مجلس آمریکا قرار است بشدت نظرات نژادپرستانه ترامپ علیه چهار نماینده رنگین پوست را محکوم کنند؛ زیرا آنان بر این باورند که نظرات اخیر رئیس جمهوری باعث مشروعیت دادن و افزایش ترس و نفرت میان آمریکاییان نسبت به رنگین پوست ها خواهد شد.

بیشتر بخوانید: جنجال تازه ترامپ با «چهار زن پیشرو» + فیلم

The Squad

ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در توییت هایی، باز هم به نمایندگان زن کنگره تاخت و نشان داد که قصد کاستن از میزان حملاتش به قانونگذاران زن دموکرات را ندارد.

وی در یکی از سلسله توییت هایی که از روز یکشنبه نوشت، چند تن از نمایندگان زن را با سخنانی ناخوشایند، نفرت انگیز و انزجارآور مورد حمله قرار داده بود.

ترامپ در توییت های خود نوشته بود که این نمایندگان ضد اسرائیل، ضد آمریکایی و طرفدار تروریسم هستند که از سوی حزب دموکرات مورد استقبالی قرار می گیرند و این حزب از مقابله با آنها هراس دارد.

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه گذشته نیز از نمایندگان زن در کنگره انتقاد کرده و گفته بود: خیلی جالب است که ببینید زنان ترقی‌خواه دموکرات عضو کنگره، که خودشان در اصل از کشورهایی می‌آیند که فاجعه بار است، حالا با صدای بلند و به شکلی شرورانه به مردم آمریکا، یعنی عظیم‌ترین و قوی‌ترین ملت دنیا، می‌گویند دولت ما چطور باید اداره شود. چرا اینها نمی روند تا جاهای کاملاً ورشکسته و جرم‌زده ای را درست کنند که خودشان در اصل از آنجا می‌آیند. سپس بازگردند و به ما نشان دهند که چگونه باید این کار را کرد. این جاها به کمک شما نیاز شدیدی دارد، باید هر چه زودتر عازم شوید. من مطمئن هستم «نانسی پلوسی» بسیار خوشحال خواهد شد که بسرعت ترتیب یک سفر رایگان را بدهد.

این سخنان ترامپ ظرف دور روز اخیر واکنش های زیادی را به دنبال داشته و او را به نژادپرستی و نفرت پراکنی متهم کردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند