کدخبر: ۲۹۴۶۱۲ لینک کوتاه

انگلیس قطعا منتظر پاسخ ایران باشد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه ایران درباره منافع ملی‌اش با کسی شوخی ندارد، گفت: انگلیس نمی‌تواند یک کشتی متعلق به ایران را سرقت کرده و هیچ پاسخی از تهران دریافت نکند.

به گزارش اقتصادنیوز، حجت‌الاسلام حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌ وگو با خبرگزاری فارس، درباره بی‌جواب نماندن دزدی دریایی انگلیس و توقیف نفت‌کش حاوی نفت ایران، گفت: حکومت جبل‌ الطارق که انگلیسی است به کمک سربازان انگلیسی کشتی نفت‌کش جمهوری اسلامی ایران را اشغال، تصرف و به صورت ظالمانه آن را در اختیار خود گرفتند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در خصوص منافع ملی‌اش با کسی شوخی ندارد نه ظلم می‌کند و نه زیر بار ظلم می‌رود.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: انگلیس نمی‌تواند یک کشتی متعلق به جمهوری اسلامی ایران را بدزدد و آن را قلدرمآبانه در اختیار بگیرد و هیچ پاسخی از جمهوری اسلامی ایران دریافت نکند.

نوروزی گفت: بریتانیا (انگلستان) سابقه استعماری فراوانی دارد که اقدامات خبیثانه آنها در قاره آسیا و دیگر نقاط دنیا بر همگان واضح است و بر همین اساس به ملل مختلف ظلم کرده است.

وی گفت: انگلستان بداند ایران اجازه نمی‌دهد دولتی منافعش را به خطر بیندازد این در حالی است که انگلستان با رژیم پهلوی همکاری داشت و علیه ملت ایران بود ضمن اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی هم با رژیم صدام همکاری می‌کرد و در تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی هم با حمایت از آمریکا بر اشتباهات قبلی‌اش افزوده است.

نوروزی تصریح کرد: لندن در کوچاندن یهودیان آفریقایی به سرزمین‌های اشغالی رژیم صهیونیستی نقش داشته و این موضوع را هم بر اشتباهات قبلی خود افزوده است.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، گفت: دولت انگلستان نباید فریب منافقین و سلطنت‌طلبان را بخورد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل است که به راحتی در حال مدیریت کشورش بوده و منافع ملی‌اش را دنبال خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که دولتی منافع آن را خدشه‌دار کند و اجازه نمی‌دهد به ایران ظلم کنند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند