کدخبر: ۲۹۴۶۶۳ لینک کوتاه

وزیر خارجه بحرین با وزیر خارجه رژیم‌صهیونیستی دیدار کرد

اقتصادنیوز: «خالد بن احمد»، وزیر امور خارجه بحرین برای اولین بار با «یسرائیل کاتص»، همتای صهیونیست خود در آمریکا دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی پنجشنبه (۲۷ تیر) اعلام کردند که دو طرف در حاشیه اجلاس وزیران خارجه کشورهای جهان موسوم به «پیشبرد آزادی مذهبی در جهان» که در واشنگتن آمریکا برگزار شد، با یکدیگر دیدار کردند.

«جیسون گرینبلات»، فرستاده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در مذاکرات سازش بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی در توییتر خود این دیدار را کوتاه اما دوستانه خواند. او نوشت: «این هفته در واشنگتن پیشرفت عالی به نفع اسرائیل، بحرین و منطقه حاصل شد».

این برای اولین بار است که مقام‌های بحرینی به صورت علنی با مقام‌های فعلی رژیم صهیونیستی دیدار می‌کنند.

بین رژیم صهیونیستی و بحرین هیچ گونه روابط دیپلماتیک رسمی علنی وجود ندارد ولی این اواخر تلاش‌هایی از هر دو طرف به ویژه منامه برای عدی‌سازی روابط با هم آغاز شده است.

سایت آکسیوس نوشت که وزرای خارجه بحرین و رژیم صهیونیستی در نشستی که «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا ترتیب داده بود، دیدار کرده‌اند. بر اساس این گزارش، دو طرف برای دقایقی با هم صحبت کرده و در حین دست دادن عکس مشترکی گرفته‌اند.

این سایت می‌نویسد که دیدار طرفین با تشویق «برایان هوک»، رئیس کارگروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا صورت گرفته است.

آکسیوس می‌نویسد که دیدار بن احمد و کاتص نشانه دیگری است بر این که دولت دونالد ترامپ توانسته است رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب خلیج فارس را علیه «دشمن مشترکشان» یعنی ایران به یکدیگر نزدیک کند.

پیش از این دیدار نیز خالد بن احمد با «زیپی لیونی»، وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی در جریان نشست اقتصادی منامه موسوم به «صلح برای شکوفایی» که روزهای ششم و پنجم تیر برگزار شد، دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه بحرین در حاشیه این نشست برای اولین بار با چند رسانه صهیونیست مصاحبه کرد و گفت: «اسرائیل بخشی از میراث تاریخی این منطقه است و مردم یهود بین ما جایگاه دارند».

خالد بن احمد همچنین در گفت‌وگو با روزنامه تایمز اسرائیل گفته بود که «اسرائیل ایجاد شده برای اینکه بماند و این حق را دارد که در داخل مرزهای امن زندگی کند».

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند