کدخبر: ۲۹۴۷۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هجوم گسترده پروانه‌های خاص به بریتانیا

​اقتصاد نیوز:هجوم گسترده نوعی پروانه رنگارنگ موسوم به "رنگین بانو"، به بریتانیا باعث شده که درخواست‌هایی برای شمارش آنها مطرح شود.

به گزارش اقتصاد نیوز، این نوع پروانه معمولا در ماه‌های تابستان به سمت بریتانیا پرواز می‌کنند، اما هر ده سال این کشور شاهد هجوم گسترده آن است.

سازمان خیریه‌ای که در زمینه حفاظت از پروانه‌ها فعالیت دارد گفته است که تعداد بسیار زیادی از پروانه‌های "رنگین بانو" که از اروپا به بریتانیا در حال پرواز هستند، شناسایی شده‌اند.

این سازمان خیریه از مردم خواسته تا در شمارش سالیانه این پروانه‌ها شرکت کنند.آخرین بار در سال ۲۰۰۸ بود که این کشور شاهد ورود موج گسترده‌ای از این نوع پروانه‌ها بود.

در آن سال حدود ۱۱ میلیون پروانه رنگین بانو وارد بریتانیا شدند.اخیرا تهران نیز مورد هجوم پروانه‌ها قرار گرفت.

کریس پکام، طبیعت شناس و مجری تلویزیونی که معاونت این سازمان خیریه را برعهده دارد، ورود موج گسترده پروانه‌ها به بریتانیا را "یکی از شگفتی‌های جهان طبیعت" توصیف کرده است.

به گفته او، پروانه‌ها با سرعتی معادل حدود ۴۸ کیلومتر در ساعت، سفر سالیانه ۱۲۰۷۰ کیلومتری از آفریقا به مدار قطب شمال را پیموده و باز می‌گردند.

آقای پکام همچنین گفته که وجود تعداد بسیار زیاد پروانه‌های "رنگین بانو" در بهار و اوایل تابستان در اروپا به معنای آن است که "۲۰۱۹ احتمالا سال بسیار خوبی" برای آنها است.

او از افرادی که در زمینه حیات وحش فعالیت دارند درخواست کرد که در شمارش این نوع پروانه‌ها کمک کنند.

شمارش این پروانه‌ها از امروز (۱۹ ژوئیه) آغاز و تا ۱۱ اوت ادامه خواهد داشت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند