کدخبر: ۲۹۵۴۷۳ لینک کوتاه

آتش سوزی وحشتناک در یک برج لاکچری تهران

​اقتصاد نیوز:سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات بیش از ۳۰ نفر از ساکنان یک برج مسکونی درپی وقوع حریق در طبقه همکف این ساختمان خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا،سید جلال ملکی دراین باره گفت: وقوع حادثه حریق در یک برج مسکونی در محدوده سعادت آباد در ساعت 11:50 امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان سه ایستگاه را به همراه گروه نجات، نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در یک مجتمع مسکونی در سعادت آباد، اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه گفت: نخستین گروه از آتش نشانان حدود چهار دقیقه بعد در محل حاضر شده و مشاهده کردند که حریق در طبق همکف یک برج 10 طبقه مسکونی 40 واحدی رخ داده و درپی آن یک واحد 80متری مسکونی که بخشی از آن از سوی مالک به محل نگهداری از لوازم جشن تولد و ... بدل شده بود، دچار حریق شده و دود زیادی تمامی طبقات ساختمان را فراگرفته است.

ملکی با با بیان اینکه آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه ، عملیات خود را آغاز کردند، گفت: یک گروه از آتش نشانان با مراجعه به طبقات بیش از 30 نفر ازساکنان این مجتمع مسکونی را از میان دود خارج کرده و به محلی امن انتقال دادند وهمزمان گروهی دیگر از آتش نشانان نیز اقدام به اطفای حریق در این واحد کردند که مدتی بعد شعله های آتش به طور کامل مهار و اطفا شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در این حادثه تنها مالک ساختمان که مردی 80 ساله بود، به دلیل دودگرفتگی در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفت، گفت: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل و لکه گیری حوالی ساعت 13:30 به عملیات خود خاتمه دادند.

وی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است، اظهارکرد: متاسفانه بررسی های اولیه نشان داد که این برج مسکونی فاقد هرگونه سیستم اعلام و اطفا حریق بوده و اگر حادثه ای مشابه در نیمه شب رخ داده بود، احتمال وقوع تلفات نیز در آن وجود داشت.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند