کدخبر: ۲۹۵۵۱۵ لینک کوتاه

انگلیس: خواهان مقابله با ایران نیستیم

اقتصادنیوز؛ کارن پیرس، نماینده دائمی بریتانیا در سازمان ملل با اشاره به اینکه کشورش متعهد به آزادی ناوبری در خلیج فارس است گفت: به دنبال درگیری با ایران نیستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ کارن پیرس نماینده دائمی بریتانیا در سازمان ملل بیان کرد که کشورش به دنبال مقابله با ایران نیست؛ بلکه متعهد به آزادی ناوبری در خلیج فارس است.

نماینده دائمی بریتانیا در سازمان ملل در این خصوص گفت: ما دنبال درگیری با ایران نیستیم.

پیرس در پاسخ به این سوال که چه راه‌هایی برای حفظ صلح در منطقه مؤثر می‌تواند باشد، اعلام کرد: علاوه بر حفاظت از ناوبری و حصول اطمینان از آزادی ناوبری که یک حق بین المللی بسیار مهم است، باید جایگاهی برای دیپلماسی نیز باز باشد.

گفتنی است، عصر روز جمعه ۲۸ تیر، یک فروند نفتکش انگلیسی با نام استنا ایمپرو (stena impero) هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی و بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف شد.

به گفته یک منبع نظامی آگاه، این نفتکش قصد عبور از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز را داشته است.

ظاهراً نفتکش دستگاه‌های ردیاب خود را خاموش کرده بود و به هشدارهای جمهوری اسلامی ایران توجهی نداشت از این رو بر اساس قوانین بین المللی کشتیرانی توقیف شد.

این مطلب برایم مفید است