کدخبر: ۲۹۵۶۳۰ لینک کوتاه

علم‌الهدی درباره بوریس جانسون چه گفته بود؟

اقتصادنیوز: امام جمعه مشهد در آذر ماه سال ۹۶ با انتقاد از سفر بوریس جانسون وزیرخارجه انگلیس به ایران گفته بود: این عنصر انگلیسی، ذاتاً عنصر پلیدی است؛ آقای الکساندر بوریس جانسون در مطبوعات انگلیس از سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ که وارد عرصه سیاست شده، به‌عنوان بوریس دلقک، بوریس زنباره، دیوانه و دروغ‌گو در مطبوعات انگلیس معروف است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران، در ادامه بخشی از اظهارات آیت الله علم الهدی درباره بوریس جانسون را می خوانید:

این عنصر پلید انگلیسی، وزیر خارجه انگلیس، ذاتاً عنصر پلیدی است؛ آقای الکساندر بوریس جانسون در مطبوعات انگلیس از سال 2003 و 2004 که وارد عرصه سیاست شده، به‌عنوان بوریس دلقک، بوریس زنباره، دیوانه و دروغ‌گو در مطبوعات انگلیس معروف است؛ به خاطر افشای روابط نامشروع او با زنان مختلف و دروغ‌گویی‌اش، جناح محافظه‌کار او را از حزب خود بیرون کردند، انگلیسی‌ها وجود او را ننگ می‌دانند و بعد این خانم که نخست‌وزیر شد، او را به سر کار آورد.

مذاکره با دشمن برای آزادی دو جاسوس وقاحت است. آن‌وقت این آدم بیاید در کشور و شهر ما به خاطر حمایت از دو جاسوس وطن‌فروش ناپاکی که در این کشور دست‌به‌دست هم دادند و دشمن را فروختند و دست توانمند دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی یقه آنان را گرفته و زندانی‌شان کرده، او به‌عنوان حمایت از دو جاسوس بیاید و بعد بگوید من آمدم به ایران تا نظر خودم درباره حقوق بشر در ایرانی‌ها نشان بدهم؛ با این وقاحت بیاید، آقایان با او جلسه بگیرند، نشست و برخاست کنند، حرف بزنند و مذاکره کنند.

این نماینده کشوری است که مقام معظم رهبری فرمودند «انگلیس خبیث، جاده‌صاف‌کن آمریکا و منبع نکبت ملت‌های منطقه است»، این تعبیر مقام معظم رهبری از انگلیس است، به نمایندگی از چنین دولتی بیاید اینجا، دولتی که امروز ارسال اسلحه‌اش به عربستان سعودی دارد این همه کودک در یمن را خاک و خاکستر می‌کند و این روزگار را به سر مسلمانان یمن آورده، حمایتش از آل خلیفه، جریان شیعه و متدینین بحرین را به خاک و خون کشیده و با علما چنین می‌کند، دولتی که چنین موجودی است و دستش در دست امریکا در همه جنایات است، بیاید اینجا و آقایان بنشینند و به قول خودشان تعامل، نه آقا، سازش با دشمن است، یک کلمه هم نگویند دولت شما چرا اسلحه به عربستان می‌دهد که مردم یمن را بکشد؟

تنها کسی که این مسئله را گفت، آقای دبیر شورای امنیت ملی بود و آن‌هم چون خاک خورده جبهه بود، او هم چون بچه جبهه‌ای بود گفت چرا دولت شما به عربستان اسلحه می‌دهد و از آل خلیفه حمایت می‌کنید، بقیه یک کلمه از این موضوع حرف نزدند، فقط بنشینند، بلند شوند و بگویند این آقا شریک ما در برجام است، هم‌پیمان ما در برجام است، بیاییم درباره اجرایی شدن برجام صحبت کنیم، مرتیکه الدنگ آمده دو جاسوس را از دست شما نجات دهد، بگیرد و ببردشان دنبال مأموریت جاسوسی خودش آن دو وطن‌فروش را، آن‌وقت شما می‌خواهید در مورد برجام با او صحبت کنید؟ خب چه شد؟ نتیجه صحبتتان چه شد با این هم‌پیمان؟ چه قدمی برای اجرای تعهداتشان در برجام برداشته‌اند؟

بدتر از این، مسئله‌ای که در دو روز قبل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افشا کرد و بعد هم گفت من این را به‌عنوان یک راز افشا می‌کنم که گفت «در بخش مقدمه برجام، این توافق 104 صفحه‌ای، نه در یکی از بندهای آن، در بخش مقدمه‌اش که من الآن آن را حفظ شده‌ام، یک ارجاع در حد یک نیم جمله با این مضمون وجود دارد، این توافق می‌تواند تعاملی سازنده‌تر در منطقه فراهم کند و زیربنای آن را ایجاد کند، الآن دارم یک راز را افشا می‌کنم، آن جمله به درخواست ایران گنجانده‌شده».

شما نماینده امین ایران بودید، مقام معظم رهبری عمل شما را تأیید کردند، شما رفتید این جمله را در برجام بگنجانید که مسیر تعامل سازنده با دنیا را در آینده باز کند؟ تعامل با دنیا نیست، تعامل با آمریکا و اروپا است؛ خودش تحلیل می‌کند «دولت ایران قصد داشته از توافق هسته‌ای با 1+5 در چارچوب منازعه سیاسی خود با جناح‌های رقیب به‌عنوان ابزاری برای کسب مجوز برای تعامل با دنیا استفاده کند»، تعامل با دنیا نه، جهت سازش با دشمن استفاده کند.

معاون آقای وزیر خارجه که آمد حرف‌های این را رد کند، گفت ما در برجام چیزی برای مسائل جهانی و ارتباط منطقه‌ای نداریم، تحلیل و جمله او را رد نکرد؛ شما رفتید جمله‌ای در برجام گذاشته‌اید که بعد راه را باز کند بعد از این سازش را بیشتر کنید؟ بیخود نیست این‌ها می‌گویند مذاکره موشکی داریم، به استناد همین جمله است؛ هنوز چیزی نشده کشور را دارد آماده می‌کنند، سرسخت‌ترین دشمنان اسلام، انقلاب و نظام، رئیس‌جمهوری فرانسه که روباه جیره‌خور آمریکایی‌هاست، او هم بیاید اینجا، انگلیس بیاید برای حمایت از دو جاسوس، فرانسه هم بیاید برای حمایت از جریان مذاکره موشکی که دیگر موشک نسازیم، آقایان هم با آنان مذاکره کنند، فرش قرمز برای آنان پهن کنند و مردم به پا خواسته کشورهای بیداری اسلامی هم نگاه کنند که این عناصر پلید، این مملکت را جولانگاه خود قرار داده‌اند و ناامید شوند، این درست است؟

جنایات انگلیس در ایران سابقه 200 ساله دارد، بیان کرد: ما انقلاب کردیم، اصل و ارزش انقلابی داریم، عزیزان مسؤول ما روی چه چیزی حساب می‌کنند و روی چه مسئله‌ای آن‌قدر دقت دارند و در فکر این هستند که با دشمن بسازند و اسم آن را بگذارند دنیا، یعنی این قسمت شرق دنیا نیست، این قسمت شمال دنیا نیست؟ فقط دنیا همین‌ها هستند؟ آنان که می‌خواهند ما را براندازی و نابود کنند، در حقیقت بیش از 60 سال است با همه‌چیزشان دارند با ما می‌جنگند؛ شما جنایات انگلیس در این کشور را سیاهه کنید، سابقه 200 ساله دارد، دنیا این‌ها هستند و با این‌ها بسازیم؟ این تعامل با دنیا شد؟

امیدواریم همت شما مردم، حمایت شما مردم، پایمردی شما مرد و زن دلباخته دین، اسلام و قرآن در پای ستون خیمه این نظام نه اجازه خطا به بعضی افراد بدهد و نه اجازه خیانت به بعضی جریان‌های خائن در این کشور بدهد. «تکبیر»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند