کدخبر: ۲۹۵۸۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فرمانده کل سپاه: نفتکش توقیفی از دل ۴ ناو آمریکایی و انگلیسی بیرون کشیده شد

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اگر کفتار پیر استعمار که سهم بزرگی در عقب نگه‌داشتن ما از نظر ثروت‌های مادی و معنوی در تاریخ یکصد ساله دارد، بخواهد در مقابل این ملت عرض‌اندام کند، فرزندان این ملت در دریا، کشتی او را از دل چهار ناو آمریکایی و انگلیسی بیرون می‌کشند و آن را به ساحل می‌آورند و هیمنه انباشته شده استکبار را در هم می‌شکنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، سردار حسین سلامی ظهر امروز در جمع جهادگران سیل خوزستان اظهار کرد: خوزستان همیشه کانون همدلی و درخشش ایمان همه مردم بوده و میدان آزمون سخت ملت ما بوده است که در آن دوران باشکوه دفاع مقدس بسیج شدند.

وی افزود: خوزستان سرزمینی هادی نیست بلکه تاریخ متراکم است و جغرافیایی است که روی آن تاریخ ایران شکل‌گرفته است و تمامی هنرنمایی‌ها و فداکاری و ایثار و شجاعت و رشادت در این سرزمین نمود پیدا کرده است. در حوادث بزرگی نظیر سیل ابتدای امسال نیز خوزستان کانون مهر و عاطفه و احساس عمیق مردم ما شد و همه اقشار مختلف حضور پیدا کردند و دست‌به‌دست هم مانند دوران دفاع مقدس با سیل جنگیدند.

سردار سلامی با تأکید بر اینکه در این سیل نیز بازهم عنایت‌هایخداوند به برکت هدایت‌های رهبر معظم انقلاب همه ملت بسیج شدند، اظهار کرد: نیروهای مسلح و بسیج و همه برانگیخته شدند و شرایط سخت را هموار کردند. تاریخ یک کشور و شخصیت آن را جوانان فداکار آن سرزمین می‌سازند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه کشور ما شرایط سختی را تجربه کرده است و با دشمنان بزرگی دست‌وپنجه نرم کرده‌ایم و هنوز هم در نبردی جهانی هستیم، بیان کرد: در درون سرزمین خودمان با همه ناهنجاری‌ها و چالش‌ها و مخاطرات و دشمنان می‌جنگیدم. اگر دشمن خارجی بخواهد عزت ما را هدف قرار دهد، فرزندان این سرزمین او را از آسمان به زمین می‌کشند و اگر کفتار پیر استعمار که سهم بزرگی در عقب نگه‌داشتن ما از نظر ثروت‌های مادی و معنوی در تاریخ یکصد ساله دارد، بخواهد در مقابل این ملت عرض‌اندام کند، فرزندان این ملت در دریا، کشتی او را از دل چهار ناو آمریکایی و انگلیسی بیرون می‌کشند و آن را به ساحل می‌آورند و هیمنه انباشته شده استکبار را در هم می‌شکنند.

سردار سلامی تأکید کرد: اینجا سرزمین جوانان بلندقامتی است که اجازه نمی‌دهند فرمان رهبر بیش از 48 ساعت طول بکشد تا اجرایی شود. در زمین دریا و هوا راه را بر دشمن بسته‌ایم و روی زمین با فقر می‌جنگیم و با هم متحد می‌شویم و اجازه نمی‌دهیم سیمای هیچ خانه‌ای در ایران و استان با گردد و غبار فقر و محرومیت، افسرده باشد

وی عنوان کرد: امروز خودمان تصمیم‌گیرنده هستیم و هیچ قدرتی نمی‌تواند برای ما تصمیم بگیرد. باید اراده ملت ایران را با احترام رسمیت بشناسد. هیچ‌کس نمی‌تواند تفکرات خود را به ایران تحمیل کند. امروز این ملت هیچ تدبیر تحمیلی و تأثیری از هیچ بیگانه‌ای نمی‌پذیرد و با اندیشه‌های بیگانه می‌جنگد.

سردار سلامی با اشاره به اینکه راه پیشرفت را آموخته‌ایم، بیان کرد: امروز همه یاد گرفته‌اند نباید در مورد ایران اشتباه فکر کنند. نباید فکر کنند که ایران با فشار تسلیم می‌شوند. امروز نشان دادیم که فشار محاصره تحریم، هیچ‌یک راه مواجهه با ملت ایران نیست. امروز همان‌هایی که می‌گفتند اجازه نمی‌دهیم ایران یک قطره نفت صادر کند هم عقب نشسته‌اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: تا زمانی که خواسته‌های مشروع ایران به رسمیت شناخته نشود، دشمن باید عقب‌نشینی خود را ادامه دهد.

این مطلب برایم مفید است
55 نفر این پست را پسندیده اند