کدخبر: ۲۹۵۸۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رئیس دفتر رهبری: خاندان پهلوی خواهند دید چطور از آنها پذیرایی می‌کنیم

رئیس دفتر رهبری: خاندان پهلوی خواهند دید چطور از آنها پذیرایی می‌کنیم

رئیس دفتر رهبری اظهار داشت: امروز این خانواده کور خوانده‌اند و فکر می‌کنند که دوباره عده‌ای از مردم از آنها طرفداری می‌کنند و اگر این خیال را دارند که وارد کشور می‌شوند و به ایران تشریف می‌آورند خواهند دید چگونه از آنها پذیرایی می‌کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمد محمدی گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه بنا بر نظر رهبری، مدیر توانمندی مدیریت را به مدیر توانمند دیگری واگذار می‌کند، گفت: مهمترین اقدام آقای سعیدی‌کیا در این مدت توجه ویژه به محرومان بوده است و در این مدت ۸۲ هزار سند املاک علوی در ۱۶ استان به مساحت ۲۶۷ میلیون متر مربع به ارزش ۱۶۲۴ میلیارد تومان به فقرا و محرومان داده شد.

وی گفت: باید پرسید این همه ثروت پیش از این کجا انباشته شده بود. عمده این املاک توسط رضاخان قلدر غصب شده بود و متعلق به کشاورزانی بود که به زور زمین آنها را گرفته بودند.

رئیس دفتر رهبری با بیان اینکه رضاخان قلدر جنون تملک املاک داشت، گفت: هر جا که باغ و زمینی توجه وی را جلب می‌کرد عوامل خودفروخته وی صاحب ملک را مجبور می‌کردند املاک را به او هدیه دهد.

گلپایگانی ادامه داد: وقتی رضاخان از ملکی تعریف می‌کرد، جوابش فقط پیشکش قربان بود و غیر از این صاحب ملک شکنجه و زندانی می‌شد.

وی گفت: البته دیدیم که با چه ذلت و بیچارگی به جزیره موریس در آفریقای جنوبی تبعید شد و این سرگذشت آن همه غارتگری بود.

رئیس دفتر رهبری با اشاره به ضرب‌المثل ماست‌مالی گفت: وقتی قرار شد عروس اول رضاخان از جنوب کشور با قطار به تهران بیاید، رضاخان دستور داد کل مسیر با گچ، سفیدکاری شود اما در یک روستایی که بسیار محروم بودند و حتی غذا برای خوردن نداشتند، نقشه کشیدند تا دیوار را ماست‌مالی کنند.

وی گفت: اینها تنها گوشه‌ای از جنایات رضاخان بوده است و رضاخان جنایات بسیار بیشتری را انجام داده که اولین آن مبارزه با اسلام بود.

محمدی گلپایگانی با بیان اینکه در ابتدا رضاخان رساله مرحوم آقاشیخ یزدی را در دست می‌گرفت و می‌گفت مقلد ایشان است، گفت: هر چند خود را فرد اسلامی مطرح کرد اما پس از اینکه ۴۰ روز در ترکیه تحت آموزش آتاترک قرار گرفت، در برگشت به ایران شروع به مبارزه با اسلام کرد و به حوزه‌های علمیه ضربه‌های شدیدی وارد کرد.

محمدی گلپایگانی ادامه داد: حضرت امام در خاطرات خود نوشته‌اند که طلاب از ترس رضاخان جرأت حضور در حوزه علمیه را نداشتند و به باغات اطراف قم پناه برده بودند و وقتی هوا تاریک می‌شد فعالیت می‌کردند چرا که جرأت حضور در حوز‌ه‌ها را نداشتند.

وی گفت: در آن زمان عزاداری و روضه‌خوانی قدغن بود به طوری که روضه‌خوانی‌ها یک ساعت مانده به اذان صبح انجام می‌شد و کسی جرأت گریه کردن با صدای بلند را نداشت.

وی افزود: در دوره رضاخان موقوفات نابود شد، قتل‌عام مسجد گوهرشاد شکل گرفت و زنان باحجاب جرأت نداشتند از خانه بیرون بیایند.

وی گفت: تمام املاکی که در دوره رضاخان غصب شده بود در دوره آقای سعیدی‌کیا به صاحبان و وراثان آنها برگشت و من این عملکرد را به آقای سعید‌ی‌کیا تبریک می‌گویم.

رئیس دفتر رهبری ادامه داد: البته جنایت محمدرضا کمتر از پدرش نبود. بنده در روز شهادت امام صادق (ع) در مدرسه فیضیه قم که آن جنایت انجام شد، حضور داشتم و دیدم که چگونه قتل‌عام صورت گرفت.

وی ادامه داد: در دوره محمدرضا منصب مهمی مانند نخست‌وزیری را به یک بهایی داده بودند و این بهایی ۱۳ سال نخست‌وزیر کشورمان بود.

محمدی گلپایگانی با بیان اینکه این جنایات ادامه داشت تا اینکه ملت بزرگ با رهبری حضرت امام ریشه این خانواده را از بن کندند، گفت: حالا امروز این خانواده کور خوانده‌اند و فکر می‌کنند که دوباره عده‌ای از مردم از آنها طرفداری می‌کنند و اگر این خیال را دارند که وارد کشور می‌شوند و به ایران تشریف می‌آورند خواهند دید چگونه از آنها پذیرایی می‌کنیم.

وی با تاکید بر توصیه رهبری در حکم آقای فتاح به استفاده از نیروی جوان گفت: این تدبیر حضرت آقا برای سال‌های آینده است که از جوانان برای پیشرفت کشور استفاده کند و امروز این پیشرفت‌های کشور به برکت کار و فعالیت جوانان است.

وی گفت: انرژی هسته‌ای هم توسط یکسری از جوانان که اهل دعای کمیل بودند در کشور شکل گرفت و پیشرفت کرد.

محمدی گلپایگانی افزود: در این بین عده‌ای به دنبال این هستند که نسل جوان را فاسد کنند و تکنولوژی را در خدمت غارتگری قرار بدهند.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند