کدخبر: ۲۹۵۸۲۸ لینک کوتاه

دستگیری ۱۵ متخلف محیط زیستی در زنجان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: در تیر‌ماه سال‌جاری ۱۵ متخلف در زنجان دستگیر شده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز، اسماعیل قلی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: برخورد با متخلفان حوزه محیط زیست به صورت مستمر انجام می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان با اشاره به اینکه در تیر‌ماه سال‌جاری چهار قطعه ماهی توسط صیادان به صورت غیر مجاز صید شده است، بیان کرد: در این ماه دو قطعه کبک نیز زنده‌گیری شده است.

وی با اشاره به شکار پنج رأس انواع پستانداران در تیر‌ماه عنوان کرد: در بین این حیوانات یک رأس خرگوش، دو رأس کل و بز و دو رأس آهو وجود دارد.

قلی‌زاده  با اشاره به اینکه در تیر‌ماه سال‌جاری یک قبضه سلاح غیر مجاز کشف شده است، بیان کرد: دو قبضه سلاح مجاز نیز از شکارچیان در این ماه کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان با اشاره به اینکه در تیر‌ماه 25 مورد انواع ادوات شکاری کشف و ضبط شده است، عنوان کرد: ساچمه، دوربین، لنسر، تور و گلوله‌های اسلحه‌ها از جمله این ادوات است.

وی با اشاره به اینکه در تیر‌ماه 13 مورد آتش‌سوزی در مناطق حفاظت شده روی داده است، گفت: در این مدت در مجموع 36.2 هکتار از اراضی در آتش سوخته است.

قلی‌زاده با اشاره به اینکه تعداد 11 پرونده در تیر‌ماه سال‌جاری تنظیم شده است، عنوان کرد: از این تعداد چهار پرونده مختومه و هفت پرونده در جریان است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت:در تیر‌ماه سال‌جاری 15 متخلف در زنجان دستگیر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در تیر‌ماه سال‌جاری 448 میلیون ریال ضرر و زیان به محیط زیست استان زنجان وارد شده است، گفت: از این میزان 145 میلیون ریال وصول شده است.

قلی‌زاده با اشاره به اینکه محیط زیست آماده دریافت گزارشات مردمی است، گفت: مردم تخلفات محیط زیستی را با ماموران یگان حفاظت محیط زیست در میان بگذارند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند