کدخبر: ۲۹۵۹۱۷ لینک کوتاه

سخنگوی دولت: جامعه ما زنانه‌تر شده است

اقتصادنیوز؛ علی ربیعی، سخنگوی دولت با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها تاکید کرد: جامعه ما زنانه‌تر شده و سطح رویت پذیری زنان در حوزه های عمومی جامعه در دانشگاه و در سایر عرصه های ⁧سیاسی⁩ و اجتماعی افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ علی ربیعی درخصوص  برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در حساب شخصی توئیتر خود نوشت: در همان صحنه ⁧شورایاری⁩ می‌توان از انتخابات بنیاد بودن ایران سخن گفت واضافه کرد انتخابات شرط اصلی مردمسالاری است و ملت ما امسال در انتخابات مجلس دوباره ⁧ایران⁩ خواهد گفت و پاسخ تحریم‌های آمریکایی را در پای صندوق‌ها خواهد داد از طریق تجدید هستی ملی خود در میعادگاه انتخابات.

شورایاری به عنوان یک تجلی بارز از خودمدیری محلی مکمل ⁧انتخابات⁩ سراسری است. در شرایطی که توسعه ناموزن شهری مفهوم "محله" در معرض فرسایش تدریجی قرار داد انتخابات شورایاری حرکتی است در جهت احیای محله و تقویت حس همبستگی محله ای به موازت حس همبستگی‌های بزرگتر.

جامعه ما زنانه‌تر شده و سطح رویت پذیری زنان در حوزه های عمومی جامعه در دانشگاه و در سایر عرصه های ⁧سیاسی⁩ و اجتماعی افزایش یافته است.

افزایش معنادار کاندیداهای ⁧زن⁩ در شورایاری نمونه دیگری است از اینکه زنان می‌خواهند در اماکن عمومی در صحنه های سیاسی و در امور محلی و سراسری دیده شوند.

Capture

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند