کدخبر: ۲۹۵۹۳۵ لینک کوتاه

این رئیس جمهور حال بهم زن و غیر ورزشی!

​اقتصاد نیوز:دونالد ترامپ نفرت‌انگیزترین رییس جمهوری آمریکا است. سیاست‌های نژادپرستانه و کاپیتالیستی و روحیه کاسبکارانه و جنگجو از این تاجر سابق، یک سیاستمدار منفور ساخته. مردی که با سیاست‌های جنگ‌طلبانه و جنگ‌افروزانه‌اش بر طبل تنش و بحران و تحریم می‌کوبد و همین سبب شده تا در ایالات متحده تعداد مخالفانش بیشتر از موافقانش باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایلنا، ترامپ در سال‌های ریاست جمهوری‌اش در آمریکا تصمیمات عجیب و جنجالی کم اتخاذ نکرده اما صحبت‌های اخیر او درباره چند نماینده مجلس که به حزب مخالف او تعلق دارند و البته اصالت و ریشه آمریکایی ندارند و جزو مهاجرین محسوب می‌شوند، تنه به نژادپرستی غلیظی می‌زند که با واکنش‌های منفی بسیاری روبه‌رو شده.

رییس جمهوری آمریکا، در توییتی به گروهی از نمایندگان مجلس نمایندگان از جناح پیشرو حزب دموکرات گفته که آنها اصالتاً از کشورهای دیگری آمده‌اند و بهتر است به کشورهای خود بازگردند و مشکلات آنجا را حل کنند. کشورهایی که به نوشته ترامپ، دولت‌های ناکارآمد، فاسد و فاجعه‌باری دارند.

اشاره ترامپ به چهار نماینده زن مجلس نمایندگان آمریکا بود که برای نخستین‌بار در سال 2018 به این سمت انتخاب شدند و در جبهه مخالفان وی قرار می‌گیرند و در انتقاد از دونالد ترامپ گوی سبقت را از هم حزبی‌های خود هم ربوده‌اند. این چهار نماینده عبارتند از: الکساندرا اوکازیو کورتز، ایلهان عمر، رشیدا طلیب و آیانا پریسلی. نمایندگانی که هدف حمله دونالد ترامپ بودند، زنانی هستند که سفیدپوست به حساب نمی‌آیند. یکی از آنها تبار فلسطینی دارد، یکی لاتین‌تبار است، یکی از سومالی آمده و دیگری سیاهپوست است. 

نگاه نژادپرستانه ترامپ البته تازگی ندارد. او همان فردی است که بلافاصله بعد از به قدرت رسیدن در قبال مکزیکی‌های مهاجر قوانین سفت و سختی را وضع کرد اما این سطح از نژادپرستی که مستقیم سیاستمداران جبهه مخالف را هدف قرار داده، تاکنون سابقه نداشته؛ آن‌هم سیاستمدارانی از جنس زن که به نوعی خط قرمز شعارهای برابری جنسیتی در آمریکا به شمار می‌رود.

توییت ترامپ و اظهارات سخیف او، واکنش‌های فراوانی را به همراه داشته اما مهم‌ترین و جالب‌ترین واکنش از سوی مگان راپینو ستاره تیم فوتبال زنان آمریکا رخ داده. ستاره ضدترامپ که چندی پیش در قامت بهترین ستاره جام و خانم گل رقابت‌ها، جام قهرمانی جام جهانی زنان در فرانسه را بالای سر برد و در میانه رقابت‌ها رسما علیه ترامپ جبهه گرفت و تاکید کرد در صورت قهرمانی پایش در کاخ سفیدی که ‌تر‌امپ در آنجاست، نخواهد گذاشت، حالا در قامت یکی از مخالفین سرسخت ترامپ به قیام علیه او برخاسته و به اظهارات او پاسخ داده است.

راپینو اکنون بار دیگر شمشیر را برای رییس جمهوری ایالات متحده از رو بست و گفت: در هر سطحی، این اتفاق شوکه کننده است. امیدوارم مردم در مورد اینکه بگویند از این صحبت‌ها شوکه شده‌اند، دست برندارند زیرا این واقعا بدتر از بد است. حرف‌های او حال بهم زن و نفرت‌انگیز است.ایلهان عمر یکی از نخستین زنان مسلمانی است که به کنگره آمریکا راه پیدا کرده و راپینو معتقد است که باید به این دلیل مورد تقدیر قرار بگیرد: اینکه به اینجا بیایید و حالا در کنگره باشید، برای زنی مانند او، برای رهبری مانند او، اینکه صدای متفاوتی ایجاد کنید، فکر کنم چیز فوق‌العاده‌ای است. چیزی است که ما به آن نیاز داریم تا این کشور به جای بهتری تبدیل شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند