کدخبر: ۲۹۶۰۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس گروه راهبردی واشنگتن:

آمریکایی‌ها مخالف آغاز هرگونه درگیری در خاورمیانه هستند

اقتصادنیوز؛ «جوئل رابین» رئیس گروه راهبردی واشنگتن و معاون سابق وزیر خارجه آمریکا معتقد است که مردم آمریکا مخالف آغاز هرگونه درگیری دیگری در خاورمیانه هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ لوبلاگ در گزارشی به بررسی تنش در خلیج فارس پرداخت:

تنش در خلیج فارس شدت پیدا کرده است و تمام بی‌ثباتی و تنش‌های کنونی ناشی از خروج ترامپ از برجام و بعد از آن توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلستان است؛ چراکه ایران از توقیف نفتکش خود به راحتی عبور نخواهد کرد و می‌تواند این اقدامات واکنش‌هایی از سوی ایران را به همراه داشته است.

«جوئل رابین» رئیس گروه راهبردی واشنگتن و معاون سابق وزیر خارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» در این رابطه به لوبلاگ گفت: وضعیت در خلیج فارس بسیار نگران‌کننده است و اقدامات متقابل به شدت موجب بی‌ثباتی شده است.

وی افزود: مردم آمریکا مخالف آغاز هرگونه درگیری دیگری در خاورمیانه هستند، آمریکا در واقع سیاستی ندارد که منجر به مذاکره با ایران شود.

«باربارا سلاوین» از اعضای اندیشکده آمریکایی «شورای آتلانتیک» گفت: تشدید تنش‌ها در منطقه خلیج فارس نتیجه تصمیم آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای و تلاش بر تحریم صادرات نفت ایران است.

ایران اکنون در موقعیتی دشوار قرار گرفته است. از یک سو باید از منافع خود دفاع کند و از سوی دیگر باید از اتخاذ تصمیمی که منجر به درگیری نظامی باشد، خودداری کند. این در حالی است که تنش در خلیج فارس رو به افزایش است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند