کدخبر: ۲۹۶۰۹۵ لینک کوتاه

کاهش ۳۵ درصدی نرخ تجهیزات کامپیوتری

اقتصاد نیوز:رئیس اتحادیه فناوران رایانه گفت: به طور میانگین نرخ در بازار رایانه و لوازم جانبی آن بین ۲۰ تا ۳۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرآنلاین، سید مهدی میرمهدی کمجانی درباره وضعیت بازار رایانه اظهار کرد: با توجه به کاهش نرخ ارز، نرخ رایانه و وسایل جانبی نیز در بازار با کاهش مواجه شده است.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه افزود: اکنون بهترین زمان برای خرید است اما، علی رغم کاهش قیمت، مشتری در بازار وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اگر خریداران نیاز به کالا دارند اکنون زمان خریداری است، گفت: متاسفانه زمانی که کالا ارزان می‌شود مردم از خرید خودداری می‌کنند، اما زمانی که روند نرخ افزایشی است برای خرید اقدام می‌کنند.

میرمهدی کمجانی با تاکید بر اینکه رصد بازار طی ۲۰ روز اخیر نشان می‌دهد قیمت‌ها تغییر کرده است، تصریح کرد: به طور میانگین نرخ در بازار رایانه و لوازم جانبی آن بین ۲۰ تا ۳۵ درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه ادامه داد: به دلیل اینکه بالای ۹۰ درصد کالا در این بخش وارداتی است ارتباط مستیمی با نرخ ارز دارد و با نوسان نرخ ارز نرخ تغییر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: فروشندگان در این بخش ملزم هستند در صورت کاهش نرخ ارز کالای خود را بر اساس آن عرضه کنند اما، زمانی که ارز با افزایش نرخ مواجه می‌شود نمی‌تواند متناسب با آن کالا را گران کنند و باید با سود مجاز آنها را عرضه کنند.

میرمهدی کمجانی گفت: اکنون برخی از واردکنندگان کالای خود را با نرخ مبدا خرید به بازار عرضه می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند