کدخبر: ۲۹۶۱۸۳ لینک کوتاه

لاریجانی به جلسات شورای وحدت دعوت نشد/ کوهکن: چرا قیچی به دست گرفته‌اند؟

اقتصادنیوز: نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: گاهی اوقات نمایندگان منتقد دولت انتظار دارند رئیس مجلس نیز به دلیل آنکه در اردوگاه اصولگرایی تعریف می شود از نظر تاکتیک مثل آنها عمل کند اما این عملی نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، اصولگرایان در هر دوره از انتخابات مجلس مکانیزمی را برای ائتلاف طراحی می کنند اما مکانیزم این دوره با وجود یک سال جلسات مستمر هنوز آن طور که باید جوابگوی انتظارات نبوده است و به همین دلیل جبهه پیروان خط امام و رهبری و جامعه روحانیت لازم دیدند در طول شورای وحدت، مکانیزم دیگری را برای ایجاد همگرایی میان نیروهای اصولگرا طراحی و اجرا کنند.

از جمله نقدهایی که به ترکیب شورای وحدت وارد می شود، چتر پوششی ناقص آن است. به طور مشخص شورای وحدت تا به امروز از دعوت نماینده علی لاریجانی به جلسات خودداری کرده و با وجود توصیه بزرگان، گویا قصدی هم برای این کار ندارد.

محسن کوهکن درباره میزان جامعیت شورای وحدت اصولگرایان به نامه نیوز گفت: اگر مجموعه این شورا به سمت و سویی برود که ترکیب کاملتری از شخصیت های حقوقی و حقیقی تأثیرگذار در آن باشند، اتفاق معقول و منطقی است چون عقل حکم می کند مجموعه شخصیت های همفکر در حوزه هماهنگی هرچه از عِده و عُده بیشتری برخوردار باشد بهتر است.

وی درباره اجتناب شورای وحدت از دعوت نماینده علی لاریجانی به خاطر همراهی او با دولت، توضیح داد: چند دوره در مجلس بودم گاهی اوقات نمایندگان منتقد دولت انتظار دارند رئیس مجلس نیز به دلیل آنکه در اردوگاه اصولگرایی تعریف می شود از نظر تاکتیک مثل آنها عمل کند اما این عملی نیست.

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری یادآور شد: امروز در مجلس هیچ فراکسیون سیاسی اکثریت ندارد بنابراین طبیعی است که ریاست مجلس برای اداره جلسات ملاحظاتی را داشته باشد. اعمال این ملاحظات به آن معنا نیست که رئیس مجلس از چارچوب های فکری خودش عدول کرده است.

وی ادامه داد: البته در هر جناحی همه نیروها با سرعت یکسان حرکت نمی کنند، اینجا آنچه اهمیت دارد این است که مدیریت کلان صورت گیرد و چتر پوششی برای ائتلاف انتخاباتی میان نیروهای همسو به حکم منطق و تجارب گذشته حداکثری طراحی و عملیاتی شود.

کوهکن تأکید کرد: هر تفکر و مجموعه ای که می خواهد فعالیت سیاسی مستمر و مفید در سطح جامعه داشته باشد باید نگاه پوشش حداکثری را ملاک عمل قرار دهد و سریع قیچی به دست نگیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند