کدخبر: ۲۹۶۳۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

طرح راه‌اندازی خیابان‌های فرهنگ و هنر در بیش از ۱۰ شهر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مقدمات راه اندازی خیابان های فرهنگ و هنر در بیش از ۱۰ شهر ایجاد شده است و به زودی اجرایی می شود.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سید عباس‌صالحی یکشنبه شب در نشست با اصحاب رسانه عنوان کرد: یکی از اهداف سفر دو روزه‌ای که به استان هرمزگان آغاز شد امضای تفاهم‌نامه‌ای بود که مقدمات آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد و استانداری بررسی شده بود.

وی تشریح کرد: هرمزگان سیزدهمین استانی بود که با نگاه امضای تفاهم‌نامه به آن سفر کردم و در 12 استان قبلی بیش از 800 میلیارد تومان تفاهم‌نامه منعقد شده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در استان هرمزگان تفاهم‌نامه خوبی با رقم 501 میلیارد ریال به مدت دو سال تنظیم شد.

صالحی اذعان کرد: ما بحث‌های زیرساخت‌های استان را از این به بعد جدی‌تر دنبال خواهیم کرد و بیش از 30 میلیارد تومان از این تفاهم‌نامه مربوط به بهبود زیرساخت‌های استان است.

وی بیان داشت: تکمیل کتابخانه بندرعباس، احداث مجتمع‌های سیریک و بشاگرد، تکمیل 42 فرهنگ سرای روستایی نیمه تمام و اتفاقاتی از این قبیل در این تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشریح کرد: خوشبختانه در بازدیدی که از بندرلنگه صورت گرفته استاندار هرمزگان از طریق ارزش افزوده یک نگارخانه و یک پلاتو برای هنرهای تجسمی و نمایشی را احداث خواهند کرد.

صالحی عنوان کرد: به این تفاهم‌نامه‌ها می‌توان به عنوان یک مقدمه‌ای برای بهبود زیرساخت‌های استان توجه کرد.

وی تشریح کرد: در حوزه‌های ادبی، سینمایی، دینی، مطبوعاتی و حمایت از هنرمندان در تفاهم‌نامه نکاتی خوبی دیده شده است تا شرایط مناسبی بوجود بیاید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: سینما پردیس امید میناب نیز امسال افتتاح خواهد شد زیرا زمان استاندارد ساخت سینماهای امید در کشور بین 9 ماه تا یک سال است.

صالحی اذعان کرد: گفتگوی با اصحاب فرهنگ و هنر در دستور کار وزارتخانه قرار دارد که در این راستا سه جلسه با بخش‌های غرب، شرق و مرکز در این سفر برگزار شد.

وی با بیان اینکه این گفتگوهای رودرو به مسئولان فرهنگ و هنر استانی کمک خواهد کرد، بیان داشت: ده‌ها هنرمند استان در این سه جلسه در حوزه‌های مختلف دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را عرضه کردند.

صالحی عنوان کرد: در این سفر افتتاح مجتمع فرهنگی رودان و اتاق نگارخانه در بنرلنگه نیز انجام شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در این فرصت دو روزه ظرفیت‌های بیشتری از استان هرمزگان برای من تبیین شد.

صالحی اذعان کرد: این تفاهم‌نامه با در نظر گرفته شدن مقدورات مرداد ماه سال 97 منعقد و تمام شرایط اقتصادی کشور در این تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده است و مشکلی در اجرا پیش نخواهد آمد مگر اینکه اتفاقات غیرقابل منتظره‌ای رخ دهد.

وی بیان داشت: ادرات وزارت ارشاد نقش‌های دوگانه‌ای دارند و پاره‌ای از ادارات ما به عنوان خط ارتباطی با هنرمندان در برخی از مناطق فعالیت می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشریح کرد: مصرف کاغذ در کشور تنوع زیادی دارد و تنها بخش فرهنگی بر اساس کالاهای اساسی تخصیص ارز به آن صورت می‌گیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند