کدخبر: ۲۹۶۵۶۲ لینک کوتاه

اولین واکنش وکیل نجفی به حکم قصاص

اقتصادنیوز؛ حمید گودرزی، یکی از وکلای محمدعلی نجفی در نخستین واکنش به اعلام رسمی حکم قصاص برای موکلش گجت که به رای صادره مبنی بر حبس و قصاص موکلش اعتراض خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ حمید گودرزی در این باره اظهار کرد: طبیعتا به عنوان وکیل مدافع آقای نجفی و در راستای وظیفه وکالتی نسبت به دادنامه صادره اعتراض می‌کنیم. طبق مقررات ظرف 20 روز فرصت داریم تا مراتب فرجام خواهی را به دادگاه تقدیم کرده و خواستار ارسال پرونده به دیوان عالی کشور شویم.

وی افزود: امیدوارم دیوان عالی کشور با پذیرش اعتراضات ما و نقض دادنامه صادره راه را برای اجرای عدالت قضایی هموار سازد.

گودرزی درباره اینکه موکلش در اتهام «نگهداری سلاح غیر مجاز»  به دو سال حبس محکوم شده است، گفت: مطابق تبصره 2 ماده 6 قانون مجازات قاچاق اسلحه و دارندگان سلاح و مهمات غیر مجاز، اگر کسی سلاحش را به مراجع ذی صلاح تقدیم کند و مجازات قانونی‌اش حبس درجه شش باشد، باید دو درجه تخفیف به او داده شود که موکل ما هم خودش را به اداره آگاهی تسلیم کرده و  هم سلاحش را روی میز اگاهی گذاشته است و به همین جهت مشمول تبصره می‌شود و اعتقاد داریم که باید از مساعدت تخفیف قانونی  برخوردار شود.

وی افزود: از آنجا که امروز رای به ما ابلاغ شده، باید رای را مطالعه کنیم و ظرف هفته‌های آینده اعتراض‌مان را ثبت می‌کنیم. 

بر اساس این گزارش، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه امروز (سه شنبه) 8 مردادماه از صدور حکم قصاص برای محمدعلی نجفی خبر داد.

دادگاه محمدعلی نجفی

میترا استاد - همسر دوم محمدعلی نجفی  شهردار سابق تهران- صبح روز سه‌شنبه ۷ خردادماه با شلیک گلوله به قتل رسید. عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود برای قتل را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

۱۳ خردادماه کیفرخواست پرونده «محمدعلی نجفی» صادر شد.

سه جلسه دادگاه برای رسیدگی به این پرونده در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی برگزار شد.

طبق اعلام علی القاصی مهر، دادستان عمومی و انقلاب تهران، اتهامات محمدعلی نجفی «قتل عمد میترا استاد»، «حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز»  و «ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی)» است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند