کدخبر: ۲۹۶۵۸۴ لینک کوتاه

صدا و سیما از شعار تا عمل

اقتصاد نیوز: تبعات عدم پخش فینال والیبال قهرمانی جوانان جهان که تیم ملی کشورمان در این مسابقات قهرمان شد از سوی صدا و سیما هنوز انتقاداتی به همراه دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز،حذف فردوسی‌پور از رسانه ملی، دقیقا چند روز بعد از انتخاب به‌عنوان بهترین برنامه تلویزیونی از نگاه مردم اگرچه نشان از بی‌اهمیت دانستن آرای مردمی داشت اما بهانه‌ای شد تا محبوبیت عادل دو چندان شود. گرچه این افزایش محبوبیت دیگر سودی برای بینندگان برنامه نود نداشت چون برای گناهی ناکرده و از سرلجبازی دیگر برنامه نودی وجود نداشت تا دوشنبه‌های بینندگان تلویزیون را به سه‌شنبه‌شان بدوزد.

البته این حذف مغرورانه چندان هم کم‌هزینه نبود و صداوسیما بهای سنگینی برای آن پرداخت. کشیدن قلم قرمز روی بهترین و تاثیرگذارترین مهره چهل سال اخیر تلویزیون که با کج‌سلیقگی محض عوامل اصلی آن و خصومت شخصی صورت گرفت آغاز راهی بود که مدیران جدید شبکه سه در پیش گرفتند و هر روز دود نتایج تصمیمات جدیدش به چشم ما می‌رود.

ادامه‌دار شدن روندی که صداوسیما با عادل در پیش گرفته بود موجب شد تا مزدک میرزایی گزارشگر توانای سالیان اخیر نیز بعد از تنش با مدیران شبکه و عدم همکاری با او عطای کارش را به لقایش ببخشد و به سوی دیار فرنگ رخت برنهد. نکته قابل تامل اینکه عادل و مزدک فرزندان همین رسانه بودند و در همین سازمان به این رتبه و جایگاه رسیدند و به یکباره مغضوب واقع شدند.

حال سوال اینجاست که چرا صدا و سیما برای کسانی که هزینه کرده است تا چهره شوند به همین راحتی از کنارشان رد می‌شود. موضوعی که حتی صدای جواد خیابانی را هم درآورد. چندی پیش شاهد دل نوشته‌ای از سوی جواد خیابانی بودیم که با صراحت لهجه همیشگی‌اش همه را از تیر پیکان خود عبور داد ولی باز دردی را دوا نکرد چرا که همچنان شاهد رفتارهای عجیب و غریب و تصمیمات پر بحث سازمان صداوسیما بودیم. صدا و سیما در جدیدترین شاهکار خود، شب گذشته از پخش بازی فینال والیبال جوانان جهان بین تیم‌های ملی ایران و ایتالیا سر باز زد. دیداری که منجر به قهرمانی سروقامتان جوان ما شد. بزرگترین افتخار تاریخ والیبال ایران که کار نیمه تمام بزرگسالان در لیگ جهانی اخیر را کامل کردند. این رویداد مهم برای نخستین بار در تاریخ والیبال ایران رقم خورد اما متاسفانه غریبانه و در سکوت کامل خبری! چرا که با تصمیم مسوولان سازمان صداوسیما مردم ما از دیدن این رویداد تاریخی و به یاد ماندنی محروم مانده بودند.

اقدامی که حتی مورد انتقاد وزیر ورزش و طعنه وزیر ارتباطات نیز قرار گرفته تا گلچین اشتباهات تلویزیون در سال جدید را کامل کرده باشند. حال باید دید با این رویه‌ای که صدا و سیما با حذف چهره‌های سرشناس و مردمی در پیش گرفته است و در ثبت علایق مردم هوشمندانه عمل نکرده است و به کمتر شدن بیننده‌های تلویزیونی کمک کرده است، آیا باز هم می‌تواند مانع گرایش مردم به شبکه‌های ماهواره‌ای شود یا خیر

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند