کدخبر: ۲۹۶۶۳۴ لینک کوتاه

اتهام جنسی ژنرال ارتش آمریکا

در جلسه تایید صلاحیت ژنرال هایتن، نامزد معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، موضوع آزار جنسی وی به یکی از سرهنگ‌های ارتش مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، ژنرال «جان هایتن»، نامزد تصدی پست معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جلسه تایید صلاحیت خود در کمیته نیروهای مسلح سنا، اتهام آزار جنسی مطرح شده علیه خود را رد کرد.

وی افزود: «تمامی ادعاها غلط بوده و آنها قطعا غیر صحیح هستند.»

«کاترین اسپلتستوسر» سرهنگ ارتش آمریکا چند روز پیش در یک مصاحبه عمومی، تأکید کرد که ژنرال جان هایتن وی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

اسپلتستوسر گفته است که در سال 2017 و پس از مجمع سالانه دفاع ملی ریگان در کالیفرنیا در هتل محل اقامت، مورد آزار هایتن، که رئیس وی بوده قرار گرفته است.

سناتورها نامزد معاونت رئیس ستاد ارتش آمریکا را به آزار جنسی متهم کردند
«کاترین اسپلتستوسر» سرهنگ ارتش آمریکا

در ماه آوریل، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ژنرال هایتن را به عنوان نامزد تصدی پست معاونت ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی کرده است. در صورتی که وی توسط کنگره مورد تایید قرار بگیرد، نفر دوم ارتش آمریکا خواهد بود و در روند نظارت بر عملکرد 1.2 میلیون نظامی آمریکایی در این کشور و در سرتاسر جهان مشارکت خواهد داشت.

حامیان قربانیان آزارهای جنسی اخیرا انتقادها از پنتاگون را افزایش داده و اعلام کردند که پنتاگون حمایت کافی از سرهنگ اسپلتستوسر که سابقه 28 سال خدمت در ارتش را داشته و دو بار به عراق و دو بار نیز به افغانستان اعزام شده، انجام نداده است.

سرهنگ کریستنسن، که بازنشسته نیروی هوایی آمریکا است و رئیس موسسه حمایت از قربانیان آزارهای جنسی در ارتش است، می‌گوید که پس از سال‌ها انتقاد عمومی از وزارت دفاع در نحوه تعامل با پرونده‌های آزار جنسی، پرونده ژنرال هایتن بار دیگر نشان داد که پنتاگون هنوز مسیر صحیح را در این باره پیدا نکرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند