کدخبر: ۲۹۶۷۴۷ لینک کوتاه

الجزیره گزارش داد؛

دوراهی سخت «بوریس‌جانسون» بر سر ایران

اقتصادنیوز؛ بوریس جانسون در زمان پر از التهابی دوران جدید کاری‌اش را آغاز کرده‌ است. یکی از چالش‌های اصلی او در سیاست خارجی، مسئله ایران است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛  بوریس جانسون در زمان پر از التهابی دوران جدید کاری‌اش را آغاز کرده‌ است.

وی در این زمان در شرایط و دوراهی سختی قرار گرفته است. جانسون در این زمان یا باید به طور کامل به واشنگتن متعهد باشد یا اینکه با واشنگتن در برخی از سیاست‌های مربوط به ایران مخالفت کند.

این در حالی است که اگر انگلستان به طور کامل خود را متعهد به پیروی از سیاست‌های آمریکا بداند در این شرایط تمام تلاش اروپا برای ایجاد صلح را در خطر نابودی قرار می‌دهد. 

کارشناسان معتقدند که بوریس جانسون می‌تواند در این شرایط نقش سازنده‌ای ایفا کند و از موقعیت خود و روابط مطلوبش با واشنگتن استفاده کرده و بتواند از تنش‌ها کم کند. 

در شرایط کنونی جانسون با یک دو راهی روبه رو است که یا باید اتحاد خودش را با آمریکا بیشتر کند که شاید این تصمیم به مخالفت انگلستان با سایر کشورهای اروپایی در مورد ایران منجر شود و یا اینکه به سمت کشورهای اروپایی برای ایجاد صلح حرکت کند.

به نظر می‌رسد که جانسون در صورتی که به سمت آمریکا حرکت کند و با توجه به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا باعث بروز اختلاف‌ میان انگلستان و سایر کشورهای اروپایی شود.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند