کدخبر: ۲۹۶۷۶۲ لینک کوتاه

امیرعبداللهیان:با وجود رفتارهای آمریکا، هرنوع مذاکره بی‌فایده است

اقتصادنیوز : دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که رفتارهای غیرسازنده آمریکا در قبال مردم ایران باقی است، مذاکره با آمریکا بی‌ثمر خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از صداوسیما، جمعی از اساتید و اندیشمندان زن لبنانی با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به پیروزی‌ها و موفقیت‌ جبهه مقاومت در تمامی عرصه ها گفت : لبنان به عنوان کشوری مهم و تاثیرگذار در جبهه مقاومت، دوستی با اهمیت برای جمهوری اسلامی ایران است و دور ماندن لبنان از بحران‌های منطقه‌ای همواره مورد تاکید تهران می باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه قصد مداخله در امور کشورها و از جمله امور داخلی لبنان را نداشته است و نخواهد داشت خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ ثبات و آرامش در منطقه، ضمن احترام به دولت و ملت لبنان و اراده مستقل دولت ، مجلس و مردم این کشور، از همه ظرفیت‌های خود برای کمک به امنیت، پیشرفت و توسعه لبنان استفاده می کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در ادامه با اشاره به این که داشتن روابط سازنده با کشورهای منطقه و جهان از اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ همواره به دنبال همزیستی مسالمت آمیز با ملت‌های جهان بوده است.

وی تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران تاکنون هم با دموکرات ها در بحث هسته‌ای و هم با جمهوری خواهان در قالب سه جانبه ایران و عراق و آمریکا مذاکره کرده است و در هر دو حزب شاهد بدعهدی های مکرر آمریکا بوده ایم و تا زمانی که رفتارهای غیرسازنده آمریکا در قبال مردم ایران باقی است؛ مذاکره با آمریکا بی‌ثمر خواهد بود.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در پایان با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی ایران از آرمان ملت مظلوم فلسطین خاطرنشان کرد: امنیت و ثبات در منطقه از جمله فلسطین، ،یمن ، لبنان، عراق و سوریه تقویت و تضمین کننده امنیت جمعی منطقه خواهد بود و عربستان می تواند جزیی از امنیت دسته جمعی منطقه باشد و به نقش غیرسازنده خود در منطقه پایان دهد.

  

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند