کدخبر: ۲۹۶۷۶۵ لینک کوتاه

واکنش ظریف به درخواست پمپئو برای مصاحبه با رسانه‌های ایران

اقتصادنیوز : وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا که گفته بود خواستار مصاحبه با رسانه‌های ایران است پاسخ داد و گفت او می‌تواند درخواست خبرنگاران ایران برای مصاحبه را بپذیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  خبرآنلاین، ظریف در توئیترش نوشت:

«پمپئو به جای ارائه پیشنهادهای توخالی و متظاهرانه می‌تواند درخواست‌های بی‌شمار خبرنگاران ایرانی برای مصاحبه با مقام‌های آمریکایی را قبول کند. او تا کنون [درخواست مصاحبه را] رد کرده چون می‌داند باید پاسخگوی سوالاتی موشکافانه باشد-درست همان‌طور که من مقابل رسانه‌های آمریکا هستم.»

«مایک پمپئو» پیشتر گفته بود دوست دارد همان‌طور که ظریف در سفرهایش به آمریکا با رسانه‌های این کشور مصاحبه می‌کند با رسانه‌های ایران مصاحبه کرده و به طور مستقیم با مردم ایران صحبت کند. 

 او روز دوشنبه در مصاحبه‌ای در «باشگاه اقتصادی واشنگتن» گفت: «بی‌صبرانه منتظر فرصتی هستم که با مردم ایران صادقانه صحبت کنم و به آنها بگویم که در داخل کشورشان چه می‌گذرد، اما آنها (مسئولان ایران) تا به حال این پیشنهاد من را نپذیرفته‌اند.» 

در ادامه ظریف در توئیت دیگری نوشت:

«در این صورت پمپئو و رئیس او باید توضیح دهند چرا او و رئیسش: ایران را ملت تروریستی می‌خوانند، برای خودشیرینی مقابل دولت‌های دست‌نشانده‌شان، نام تاریخی خلیج فارس را تحریف می‌کنند، برای کرنش در برابر یک عضو تیم B حتی انجیل را تحریف می‌کنند و از تروریسم اقتصادی علیه کل ملت ایران استفاده می‌کنند.»

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در توئیتی طعنه آمیز درباره سیاست های آمریکا و عربستان نیز نوشت: «(اگر) بیش از 3000 آمریکایی را بکشی اما مشتری (تسلیحاتی) ایالات متحده باشی، می‌توانید تسلیحات اتمی داشته باشید؛ حتی واشنگتن در این زمینه به شما کمک هم می‌کند.»

اشاره ظریف در این توئیت به حادثه 11 سپتامبر و گزارش‌های موثق اطلاعاتی در زمینه دست داشتن حکومت سعودی در حمله به برج‌های تجارت جهانی در سال 2001 است که طی آن بیش از 3 هزار آمریکایی کشته شدند.

ظریف می افزاید: «اما اگر از تعظیم کردن در برابر تیم B خودداری کنی حتی نمی‌توانی انرژی صلح آمیز هسته‌ای داشته باشی. ظاهرا این مهم نیست که ایران داعش را می‌کشد (اشاره به اذعان رئیس‌جمهور آمریکا به مبارزات ایران با تروریست‌ها در عراق و سوریه) در حالیکه رفقای آمریکا آن را مسلح می‌کنند.»

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند