کدخبر: ۲۹۶۸۲۵ لینک کوتاه

اتحادیه اروپا تحریم ظریف را به رسمیت نشناخت

اتحادیه اروپا اعلام کرد با وجود تحریم وزیر امور خارجه ایران از سوی آمریکا همچنان به همکاری دیپلماتیک با وی ادامه خواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، «کارلوس مارتین روییز» از مقامات سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه در یک نشست اعلام کرد با وجود تحریم محمدجواد ظریف از سوی دولت آمریکا، اتحادیه اروپا همکاری‌های دیپلماتیک خود با وزیر خارجه ایران را قطع نخواهد کرد.

این دیپلمات اروپایی با ابراز تأسف از تصمیم دولت آمریکا برای تحریم وزیر امور خارجه ایران به خبرنگاران گفت: «ما به همکاری با آقای ظریف که بالاترین دیپلمات ایرانی است و ادامه می‌دهیم و حفظ کانال‌های دیپلماتیک با ایران را بسیار مهم می‌دانیم.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا در نخستین ساعات بامداد روز پنج‌شنبه به وقت تهران، محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران را لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

محمد جواد ظریف در واکنش به این اقدام آمریکا با انتشار توئیتی اعلام کرد: این تحریم هیچ اثری روی من ندارد.

وی در این پیام توئیتری تصریح کرد: «ایالات متحده گفته است که من را به عنوان "سخنگوی اصلی ایران در سراسر دنیا" تحریم کرده است. واقعیت آنقدر دردناک و سخت است؟ این تحریم بر من یا خانواده‌ام هیچ اثری نخواهد داشت، چون من خارج از ایران هیچ دارایی یا منافعی ندارم. از اینکه من را تهدید بزرگی برای اهداف خودتان می دانید، سپاسگزارم.»

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند