کدخبر: ۲۹۶۸۴۷ لینک کوتاه

بکام کدام بازیکنان را به آمریکا خواهد کشاند؟

​اقتصاد نیوز: در شرایطی که آینده خامس رودریگز همچنان در ابهام قرار دارد، در آخرین اقدام یک تیم ناآشنا در جهت جذب خامس برآمده است. در حالی که به نظر می‌رسد گزینه هایی نظیر ناپولی و اتلتیکومادرید گزینه های معقول تری برای خامس باشند، دیوید بکام تصمیم گرفته تا ستاره جام جهانی ۲۰۱۴ را به آمریکا کشانده و از او در پروژه جدیدش بهره گیرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود،بکام که خود در سال های 2003 تا 2007 در رئال بازی کرده و به همراه این تیم یک بار نیز به قهرمانی لالیگا رسیده است، قصد دارد تا با پیشنهادی اغواکننده به خامس، این بازیساز را برای حضور در MLS و تیم جدیدش، اینترمیامی، ترغیب کند.

گروه مالک باشگاه اینتر میامی که در سال 2013 و با نام اولیه Miami Beckham United آغاز به کار کرد و اکنون Miami Freedom Park نام دارد توسط یک بازرگان آمریکایی بولیویایی به نام مارسلو کلاره رهبری می‌شود. در سال 2017 خورخه و خوزه ماس و همچنین ماسایوشی سان نیز به این گروه پیوستند. قرار است تا بکام افزون بر نقش خود در این گروه مالکیتی، به عنوان رئیس این باشگاه نیز فعالیت کند.

بکام اولین بار در سال 2014 از تمایل خود به تیمداری در لیگ MLS و در شهر میامی سخن گفته بود. لیگ سرانجام در 29 ژانویه 2018 با تیمداری این گروه موافقت کرد و اینترمیامی قرار است کار خود را از فصل 2020، زمانی که تعداد تیم های MLS به 26 افزایش می‌یابد، آغاز کند. این در حالی است که از زمان اعلام تمایل اولیه بکام تیم هایی نظیر اورلاندو اف‌سی، نیویورک سیتی، سینسیناتی، لوس‌آنجلس اف‌سی و مینسوتا یونایتد کار خود را در MLS آغاز کردند و دلیل این دیرکرد برای دادن مجوز به گروه بکام و رفقا مشخص نیست.

علیرغم نزدیک شدن به مارچ 2020 و آغاز به کار رسمی اینتر میامی، این تیم اکنون تنها 2 بازیکن دارد. خولین کارانزا از بانفیلد به اینتر میامی پیوسته و ماتیاس پیگرینی نیز از استودیانتس راهی MLS شده است. البته این دو بازیکن تا ژانویه 2020 در تیم های آرژانتینی خود به شکل قرضی حضور خواهند داشت تا از آمادگی دور نمانند.

رسانه های انگلیسی گزارش داده اند که بکام قصد دارد تیم پرستاره ای را به MLS معرفی کند و هدف اصلی او، بیشتر جذب بازیکنان انگلیسی با حاضر در انگلیس است. از جو هارت، آنتونیو والنسیا، گری کیهیل، هکتور مورنو، فابیو کوئنترائو، فردی گوارین، سرخیو بوسکتس، خامس رودریگز و تئو والکات به عنوان گزینه های بکام برای حضور در اینتر میامی نام برده شده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند