تانکرهای شرکت «شل» در تنگه هرمز پرچم انگلیس حمل نمی‌کنند

کدخبر: 296897
اقتصادنیوز: شرکت انگلیسی-هلندی «شل» پنجشنبه اعلام کرد که تانکرهای نفتی‌اش به فعالیت و عبور و مرور در تنگه هرمز ادامه خواهند داد اما فعلا از پرچم‌های انگلیس استفاده نمی‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای «اس. اند. پی گلوبال» نوشت: «بن ون بوردن» مدیر اجرایی شل گفت: ما هر کشتی را به صورت جداگانه رصد می‌کنیم و شرایط آن را بررسی خواهیم کرد. درحال حاضر، کشتی‌های تحت مدیریت شل در تنگه هرمز فعالیت دارند و احتمالا این روند ادامه خواهد داشت. اما فعلا هیچ کشتی‌ با پرچم انگلیس (در خلیج فارس) وجود ندارد.

ون بوردن افزود، هر کشتی حامل پرچم انگلیس به هنگام عبور از تنگه هرمز توسط نیروی دریایی انگلیس همراهی خواهد شد و این یک اقدام احتیاطی است.

وی اظهار داشت که شل در تماس نزدیک با وزارت حمل و نقل و نیروی دریایی انگلیس و همچنین ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در قطر باقی می‌ماند تا برای تامین امنیت کشتی‌هایش در منطقه هماهنگی کند.

«باب دادلی» مدیر اجرایی شرکت «بریتیش پترولیوم» نیز هفته جاری به بلومبرگ گفت که شرکت وی «کشتی و خدمه انگلیسی» را به تنگه هرمز نخواهد فرستاد.

روز 28 تیر ماه تانکر نفتکش انگلیسی «استنا ایمپرو» هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما