کدخبر: ۲۹۶۹۳۸ لینک کوتاه

واکنش آشنا به تحریم ظریف و کنایه به ترامپ: او نماینده همه ماست؛ رهبری، روحانی و سردار سلیمانی

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری خطاب به ترامپ در توئیتر خود نوشت: وزیر امور خارجه نماینده همه ماست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور، خطاب به ترامپ در توییتر به زبان انگلیسی نوشت: «در ایران شلدون ادلسون* نیست، پول سعودی هم نیست، مایک پمپئو ی بی‌کفایت هم نیست و تیم ب جنگ طلب هم نیست که تصمیم گیرنده باشند. مردم ایران خودشان تصمیم می گیرند. و وزیر خارجه ظریف نماینده همه ماست: رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور روحانی و سردار سلیمانی.»

*ادلسون، سرمایه دار صهیونیست و حامی اصلی ترامپ.»

ظریف معمار سیاست خارجی نوین ایران است

هم چنین آشنا درباره تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، گفت: محمدجواد ظریف موفق‌ترین، معتبرترین و متخصص‌ترین وزیر امور خارجه ایران از زمان شکل‌گیری این وزارت خانه تاکنون است.

او که با باشگاه خبرنگاران جوان گفتگو کرده است، افزود: محمدجواد ظریف نه‌ تنها وزیر امور خارجه بلکه معمار سیاست خارجی نوین ایران هم محسوب می شود. ترس وزارت خارجه آمریکا از ظریف نه‌ تنها بخاطر تسلط او بر زبان انگلیسی یا توان بالای او در مذاکره بلکه بخاطر اندیشه‌های بلند، جهان شمول و توانایی کم‌نظیر ظریف در استدلال به نفع مصالح ملی ایران است.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک گفت: کسانی که فکر می‌کنند ظریف فقط سخنگوی ایران در خارج است، سخت در اشتباه‌ هستند؛ چرا که او بالاترین مسئول و قوی‌ترین تصمیم‌ساز و فرمانده میدان در سیاست خارجی ایران است. ایران تنها یک رهبر، یک دولت و یک وزیر امور خارجه دارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند