کدخبر: ۲۹۶۹۷۲ لینک کوتاه

اعتیاد آمریکایی ها به توییتر !

اقتصاد نیوز:آمارها حاکیست که تقریبا ۵۰ میلیون کاربر آمریکایی به صورت روزانه از پلت‌فرم شبکه اجتماعی توییتر استفاده می‌کنند و عنوان نخست را در استفاده از آن به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، توییتر که بدون شک یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین شبکه‌های اجتماعی محبوب و مورداستفاده کاربران در سراسر جهان به شمار می‌رود، پلت‌فرم متفاوتی است تا کاربران در فضای مجازی بتوانند به صورت آزادانه نقطه نظرات خود را با دیگر دنبال‌کنندگان و دوستان خود به اشتراک بگذارند و با قابلیت‌های متعدد توییتر همچون هشتگ، موضوعات بحث داغ روز را تبدیل به ترندهای برتر در این شبکه اجتماعی کنند تا کاربران در سراسر جهان متوجه اهمیت موضوع مربوطه شوند.

به تازگی کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی و آماری استاتیستا گزارش جدیدی را از تعداد کاربران توییتر منتشر کرده‌اند که نشان‌دهنده استفاده کاربران از پلت‌فرم این شبکه اجتماعی در ژوئیه ۲۰۱۹ میلادی است.

بر اساس نمودار زیر، بیشترین استفاده از توییتر را کاربران آمریکایی به خود اختصاص داده و بدین ترتیب در جایگاه نخست این نمودار جای گرفته‌اند. طبق آمار، ایالات متحده آمریکا در ماه گذشته میلادی، میزبان ۴۸.۶۵ میلیون کاربر فعال در ماه بوده است.  

57920223

بعد از آن، کاربران ژاپنی و انگلیسی که در جایگاههای دوم و سوم نمودار فوق قرار گرفته‌اند که به ترتیب میزبان ۳۶.۷ و ۱۴.۱ میلیون کاربر فعال در ماه ژوئیه ۲۰۱۹ بوده‌اند.

در این نمودار، عربستان سعودی با جای دادن ۹.۹میلیون کاربر فعال در ماه، ترکیه با ۸.۶ میلیون، برزیل با ۸.۲۸ میلیون، هند با ۷.۷۵ میلیون، مکزیک با ۷.۰۲ میلیون، اسپانیا با ۶.۷۱ میلیون و روسیه با ۶.۶۳ میلیون کاربر فعال در ماه به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا دهم این جدول رده‌بندی قرار گرفته‌اند.

توییتر همواره یکی از شبکه های اجتماعی آمریکایی بوده که علی‌الخصوص بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور که به پیروزی دونالد ترامپ منجر شد، زیر تیغ سیاست‌مداران و نمایندگان کنگره رفته و به منظور دفاع از حیثیت خود بارها در برابر سیاست‌مداران ایالات متحده و مقامات دولتی این کشور بر حفظ حریم خصوصی کاربران و رعایت قوانین و مقررات شبکه‌های اجتماعی شهادت داده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند