کدخبر: ۲۹۷۰۹۳ لینک کوتاه

کشفیاتی در مورد پرسپولیس کالدرون

​اقتصاد نیوز:برای خیلی‌ها مهم است که بدانند قهرمان سه دوره اخیر لیگ برتر در عصر بعد از برانکو چه حال و روزی دارد و با چه استراتژی و ترکیبی قرار است به میدان برود.

به گزارش اقتصاد نیوز: بعد از شرکت در جام شهدا، پرسپولیس دو بازی تدارکاتی پیاپی هم برابر پیکان و نفت مسجدسلیمان برگزار کرد و چهارشنبه این هفته هم قرار است برابر فولاد به میدان برود. برای خیلی‌ها مهم است که بدانند قهرمان سه دوره اخیر لیگ برتر در عصر بعد از برانکو چه حال و روزی دارد و با چه استراتژی و ترکیبی قرار است به میدان برود. مسابقات دوستانه جاری باعث می‌شود نگاهی نسبی در مورد پرسپولیس کالدرون شکل بگیرد.

مساله جلال

بدون‌ شک در حال‌ حاضر مهم‌ترین مساله فنی پرسپولیس، کاپیتان این تیم است. جلال حسینی قطعا جزو بهترین مدافعان تاریخ فوتبال ایران بوده و یکی از ارکان موفقیت‌های پیاپی سرخپوشان طی سالیان گذشته به‌شمار می‌آمده است. او همین پارسال هم بدون نوسان و فراز و فرودهای نگران‌کننده کارش را در قلب خط دفاعی انجام داد اما شرایط در مسابقات تدارکاتی پیش‌فصل طوری پیش رفته که انگار کالدرون به اندازه کافی به این بازیکن اعتقاد ندارد. ابتدا این شایعه در تیراژ وسیع منتشر شد که حسینی جزو بازیکنان مازاد تیم خواهد بود اما فعلا چنین اتفاقی رخ نداده است. با وجود این، نیمکت‌نشینی‌های جلال در مسابقات دوستانه می‌تواند به منزله پایان عصر او در پرسپولیس تلقی شود. او در هیچ‌کدام از دو بازی جام شهدا به میدان نرفت. پس از آن قرار شد پرسپولیس در دیدار روز چهارشنبه برابر پیکان، با ترکیب اصلی‌اش به میدان برود که حسینی در این تیم نیز غایب بود. در ارنج سرخپوشان مقابل پیکان، خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان زوج ثابت خط دفاعی بودند و جلال حسینی تنها در دیدار پنج‌شنبه برابر نفت مسجدسلیمان فرصت حضور در میدان را پیدا کرد؛ مسابقه‌ای که به تیم رزروها اختصاص داشت. باید صبور بود و دید آیا جلال مثلا با مشکلی شبیه مصدومیت مواجه است یا واقعا جایی در برنامه‌های فنی کالدرون نخواهد داشت. شاید مربی آرژانتینی نمی‌داند بعد از خط زدن بازیکن محبوبی مثل سروش رفیعی، نیمکت‌نشین کردن احتمالی جلال حسینی چقدر فضا را علیه او سنگین خواهد کرد.

خریدها مهم هستند

احتمالا هواداران پرسپولیس تصور نمی‌کردند خریدهایی که این تیم انجام می‌دهد و بعضا به ترافیک خطوط مختلف سرخپوشان منجر می‌شود، کارآیی فنی هم داشته باشد. ظاهرا اما دیدگاه گابریل کالدرون متفاوت است. این‌ طور که ما از سیاست‌های او در پیش‌فصل می‌فهمیم، مربی آرژانتینی در تیمش نقش چشمگیری به بازیکنان تازه‌وارد داده است. او فرشاد احمدزاده را در پست وینگر راست کاملا جدی گرفته، وحید امیری را رها نمی‌کند و روی کنعانی‌زادگان هم حساب باز کرده است. نقل قولی از کریم باقری منتشر شده بود مبنی بر این که همه خریدهای جدید به‌جز احمدزاده با نظر کالدرون صورت گرفت و حالا اتفاقات مسابقات تدارکاتی، این فرضیه را تقویت می‌کند. گفتیم که کالدرون حتی فوتبال فرشاد را هم پسندیده و معمولا او را در ترکیب اصلی تیمش به میدان می‌فرستد. به‌علاوه فراموش نکنیم با توجه به اصراری که کالدرون برای جذب مهاجم خارجی داشت، به احتمال فراوان مادیبو مایگا هم برای حضور در ترکیب اصلی به تهران آمده است. بنابراین قطعا پرسپولیس امسال تغییراتی خواهد داشت که شاید به نیمکت‌نشینی نفراتی همچون امید عالیشاه، سیامک نعمتی و یک نفر از بین کامیابی‌نیا و نوراللهی منجر شود.

بخت‌آزمایی جوانان

برانکو ایوانکوویچ در کنار تمام ویژگی‌های مثبتش زیاد اهل ریسک کردن روی بازیکنان جوان نبود اما گویا استراتژی گابریل کالدرون چیز دیگری است. مربی آرژانتینی در مسابقات پیش‌فصل به جوانان زیادی فرصت حضور در میدان را داده که احسان حسینی، محمدامین اسدی و امیر روستایی از آن جمله هستند. اگرچه ما امسال با تیم بسیار پرستاره‌ای مواجه هستیم که فیکس شدن در آن کار سختی است اما این جوانان می‌توانند کار را بقاپند و یک‌شبه ره صد ساله بروند. فعلا اسدی با وجود همه فرصت‌هایی که در خط حمله به او داده شد، نتوانسته عملکرد متقاعدکننده‌ای داشته باشد. در نقطه مقابل اما امیر روستایی که از پیکان جذب شده، جرقه‌هایی از یک خرید خوب را داشته و علاوه بر دو گلی که مقابل نیروی زمینی و پیکان به‌ثمر رسانده، چند پاس کلیدی هم داشته است. آیا او ستاره غیر منتظره پرسپولیس لیگ نوزدهم خواهد بود؟»

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند