کدخبر: ۲۹۷۱۰۳ لینک کوتاه

مطهری: نمی‌توان باب مذاکره را به صورت کلی بست

اقتصادنیوز: علی مطهری گفت: باید ضمن تشریح منطق جمهوری اسلامی برای دنیا، کارهای عملیاتی هم انجام دهیم لذا وقتی انگلیسی‌ها کشتی‌مان را توقیف کردند وظیفه ما آن بود که کشتی آنها را توقیف کنیم و وقتی پهپاد آمریکایی وارد حریم سرزمینی کشورمان شد باید حتما آن را سرنگون می‌کردیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره تاثیر افزایش اقتدار جمهوری اسلامی در فرایندهای داخلی اقتصادی و بهبود روند بازار گفت: اقتدار فقط در عملیات نظامی نیست، بلکه ممکن است در یک مذاکره شرکت کرده و منطق جمهوری اسلامی را به طرف مقابل منتقل کنیم که البته آن هم اقتدار به حساب می‌آید.

وی افزود: باید تمامی این کارها (اقتدار نظامی و اقتدار دیپلماسی) توأم با هم باشد و صرف اینکه بگوییم فقط باید اقدامات عملی انجام دهیم و باب مذاکره را به صورت کلی ببندیم، کار صحیحی به حساب نمی‌آید، لذا این اقدامات باید به موازات یکدیگر جلو برود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید ضمن تشریح منطق جمهوری اسلامی برای دنیا، کارهای عملیاتی هم انجام دهیم و هر جایی که نیاز بود وارد فاز عمل شویم که البته واقعیت آن است که همین موضوع را تاکنون نشان داده‌ایم.

مطهری خاطرنشان کرد:‌ وقتی وزیر خارجه کشورمان در آمریکا در حال مذاکره با کشورهای مختلف است، بخشی از اقتدار دیپلماسی است.

وی خاطرنشان کرد:‌ وقتی انگلیسی‌ها کشتی ایران را توقیف کردند وظیفه ما هم آن بود که کشتی انگلیسی‌ها را توقیف کنیم و وقتی پهپاد آمریکایی وارد حریم سرزمینی کشورمان شد باید حتما آن را سرنگون می‌کردیم. لذا نباید یکطرفه به میدان برویم و باید در هر موقعیتی کار صحیح را انجام داد تا به نتایج لازم برسیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند