سناریوی مکمل تحریم ظریف چیست؟

کدخبر: 297185
اقتصادنیوز: دو روز بعد از تحریم ظریف توسط خزانه داری امریکا، ناگهان نیویورکر خبر از «عدم پذیرش دعوت او به کاخ سفید» به دلیل «عدم صدور مجوز توسط سران کشور» در سفر «دو هفته قبل» به نیویورک داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، روزبه علمداری نوشت: دو روز بعد از تحریم ظریف توسط خزانه داری امریکا، ناگهان نیویورکر خبر از «عدم پذیرش دعوت او به کاخ سفید» به دلیل «عدم صدور مجوز توسط سران کشور» در سفر «دو هفته قبل» به نیویورک داد.

انتشار این خبر/ادعا توسط منابعی که آن را به نیویورکر داده اند در چنین زمانی را با دو هدف می توان ارزیابی کرد:

١-القاء مجدد مدعای تحریم کنندگان مبنی بر «هیچ کاره بودن ظریف» در تصمیمات سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و تضعیف پرستیژ دیپلماتیک او در ایران و جهان.

٢-پیاده سازی عملیات روانی روی افکارعمومی ایران با هدف ایجاد تقابل میان سیاستها و تصمیمات نظام با انتظار افکارعمومی در جهت حل مسائل بین المللی.

آنان با انتشار این خبر کوتاه در واقع قصد تغییر جایگاه متهم و شاکی، وسوسه انگیزی در جبهه مقابل خود و ارسال این پیام غلط به مردم ایران را دارند که جمهوری اسلامی در یک قدمیِ حل مشکل بوده اما خودش نخواسته است! و لابد ادامه سخنشان هم این است که تاوان این ایستادگی، تحریم شخص مدعو و تحریم شدید اقتصادی و دارویی مردم کشور اوست!

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما