محکومیت حبس مسعود کاظمی تایید شد

کدخبر: 297824
اقتصادنیوز :محکومیت مسعود کاظمی روزنامه نگار به چهار سال و ۶ ماه حبس که در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب صادر شده بود، عینا در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر تایید شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،علی مجتهدزاده وکیل مدافع مسعود کاظمی با اعلام این خبر گفت: شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب موکل بنده را به اتهام توهین به مسئولین و نشر اکاذیب در مجموع به چهار سال و ۶ ماه محکوم کرده بود.  

این وکیل دادگستری افزود: با توجه به اتفاقاتی که در جلسه رسیدگی به اتهامات موکل اینجانب در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب رخ داد، نامه‌ای به رئیس قوه‌قضائیه نوشتیم و این موارد را منعکس کردیم.

وی اضافه کرد: طبق قانون به حکم دادگاه بدوی که در جلسه رسیدگی اتهامات موکل را تغییر و قرار وثیقه وی را تشدید کرده بود، اعتراض کردیم که در شعبه تجدیدنظر با تقلیل مبلغ وثیقه به ۲۰۰ میلیون تومان موافقت شد، اما به رغم تودیع این مبلغ، وثیقه را نپذیرفتند و مسعود کاظمی همچنان در زندان ماند.  

وکیل مدافع کاظمی گفت: حتی از شعبه تجدیدنظر به مادر موکل گفته بودند که محکومیت وی به یک چهارم تقلیل یافته است اما متاسفانه بر خلاف آنچه گفته شده بود، شعبه تجدیدنظر حکم محکومیت مسعود کاظمی را عیناً تایید کرد که طبق قانون دو سال قابلیت اجرا دارد.  

تیتر یک
  • پنجمین روز نزولی شاخص هم‌وزن بورس؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ شاخص کل بورس برای سومین روز متوالی افت کرد تا در مسیر نزول هت تریک کرده باشد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما