کدخبر: ۲۹۷۹۲۱ لینک کوتاه

دفاع دولت لبنان از حزب‌الله

"جبران باسیل" وزیر امور خارجه لبنان با اقدام واشنگتن مبنی بر معرفی حزب الله به عنوان یک سازمان تروریستی مخالفت کرد و گفت که نمی توان حزب الله را با دیگر گروههایی که وارد جنگ سوریه شدند، مقایسه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه "الوطن" سوریه به نقل از جبران باسیل نوشت: دفاع از سرزمین با اقدام های گروه های تروریستی مانند جبهه النصره و داعش تفاوت دارد.

به نوشته این روزنامه سوری ، باسیل در گفت و گو با "یورو نیوز" افزود: نمی توان به رغم برخی هزینه های دیپلماتیک مانند واشنگتن حزب الله را سازمانی تروریستی دانست؛ چراکه در مقابل، ثبات و وحدت را در لبنان محقق ساختیم حزب الله جزئی از ملت لبنان است نه یک گروه مسلح.

وی به تحریم های آمریکا علیه حزب الله اشاره کرد و ادامه داد که این تحریم ها به لبنان آسیب می رساند اما دولت در تلاش برای از بین بردن ضرر حاصل از آن است.

وزیر خارجه لبنان تاکید کرد که مبارزه لبنان با تروریسم نه فقط به نفع ما بلکه به نفع اروپا نیز است و در اینکه لبنان به کانون جدید تروریسم تبدیل شود و این پدیده از آنجا به اروپا و باقی نقاط دنیا نیز سرایت کند، برای کسی سودی ندارد.

باسیل همچنین به روند بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان اشاره کرد و گفت: لبنان بازگشت را به پناهجویان تحمیل نمی کند بلکه از بازگشت امن و آبرومندانه آنها حمایت می کند و از جامعه بین الملل می خواهد به پناهجویان سوری اجازه دهد به کشور خود بازگردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند