کدخبر: ۲۹۸۶۰۲ لینک کوتاه

قابلیتی جدید برای کاربران اندروید معرفی شد؛ ورود به برنامه های گوگل با اثر انگشت

اقتصادنیوز: اندروید اکنون به شما امکان می دهد با استفاده از اثر انگشت خود وارد برنامه های گوگل شوید. این به روزرسانی در سرویس های گوگل قابل دسترسی است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، اندروید اکنون به شما امکان می دهد با استفاده از اثر انگشت خود وارد برنامه های گوگل شوید. این به روزرسانی در سرویس های گوگل قابل دسترسی است.

این قابلیت جدید به شما امکان می دهد به جای تایپ کردن گذرواژه ها در وب سایت های پشتیبانی شده ، با استفاده از اثر انگشت خود وارد شوید. به روزرسانی مذکور برای همه دستگاه های دارای حداقل اندروید7 نوقا در دسترس است. البته دستگاه های پیکسل سریع تر از دیگر دستگاهها این به روزرسانی را دریافت می کنند.

قابلیتی جدید برای کاربران اندروید معرفی شد / ورود به برنامه های گوگل با اثر انگشت

 پس از ثبت نام انگشت خود در برخی از خدمات گوگل از شما سؤال می شود که آیا می خواهید از این پس اسکنر اثر انگشت خود را برای ورود به سیستم استفاده کنید یا خیر. این روش بصورت بومی در برنامه ها و وب کار می کند. روش احراز هویت بر اساس استانداردهای FIDO2 ، W3C WebAuthn و FIDO CTAP  یک روش ساده و در عین حال ایمن برای ورود به سیستم با استفاده از داده های بیومتریک است.

در واقع ، به لطف استاندارد FIDO2 ، در نهایت می توان از روش تأیید اعتبار در وب و نه تنها در برنامه هایی که از API اثر انگشت بومی در اندروید پشتیبانی می کنند ، استفاده کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند