کدخبر: ۲۹۸۶۱۰ لینک کوتاه

قطر دشمن بعدی آمریکا خواهد شد؟

اقتصادنیوز؛ نیویورک تایمز گزارشی از کمپین چند میلیارد دلاری «الیوت برویدی» تاجر نزدیک به دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا این کشور برای تبدیل قطر به دشمن ایالات متحده خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای  فاش کرد که «الیوت برویدی» از تاجران نزدیک به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا کمپینی چند میلیارد دلاری را برای تبدیل قطر به دشمن آمریکا راه انداخته است. 

کمپین تاجر نزدیک به ترامپ علیه قطر

 

این روزنامه افزود: «برویدی به ترامپ اطلاع داد که قطر بخشی از محور شرارت است و آن را به عربستان و امارات اشاعه داده است». 

وی همچنین به ترامپ پیشنهاد تشکیل قدرتی برای مبارزه با تروریسم با حمایت عربستان و امارات به ریاست شرکت اطلاعاتی ویژه را داد. 

این روزنامه نوشت که برویدی با سوء استفاده از روابط نزدیکش با دولت ترامپ، خود را به عنوان رابط نفوذ در داخل دولت پیش برد و از این نفوذ برای فعالیت تجاری استفاده کرد. 

امارات مبلغ ۲۴ میلیون دلار حتی پس از آنکه فهمید دستگاه‌های فدرال درباره فعالیت‌های برویدی تحقیق کرده‌اند،‌ به وی پرداخت کرد. 

«بروس فاین» دستیار معاون وزیر سابق دادگستری آمریکا حمایت برویدی از عربستان و امارات را به کمک‌هایی که از این دو کشور دریافت کرده است، نسبت داد. 

وی پیشتر در مصاحبه با  الجزیره گفت که تاجر نزدیک به ترامپ تا زمانی که از پول دولت آمریکا بهره می‌برد،‌ به سیاست آن اهمیتی نمی‌دهد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند