کدخبر: ۲۹۸۶۵۵ لینک کوتاه

شعله‌های آتش این بار در بخش آبژدان اندیکا زبانه کشید

اقتصادنیوز: بخشدار آبژدان اندیکا گفت:آتش سوزی در مراتع اطراف روستای سرتنگ این بخش از ساعاتی پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کورش حاجت پور بیان کرد:بعد از دریافت گزارش این آتش‌سوزی،هماهنگی لازم با آتش‌نشانی و دستگاههای مربوطه انجام و نیروهای امدادی به محل اعزام شدند.

وی افزود: وزش باد،تاریکی هوا و سخت‌گذر بودن منطقه کار مهار این آتش‌سوزی را با سختی روبرو کرده اما نیروها همچنان مشغول مهار آتش هستند.

بخشدار آبژدان اندیکا با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی بیشتر مراتع را در برگرفته، ادامه داد: علت یا عوامل این آتش‌سوزی و برآورد وسعت آن در حال بررسی است.

صبح امروز نیز منطقه دشتگل در بخش مرکزی اندیکا برای پنجمین بار متوالی دچار آتش‌سوزی شد که با تلاش نیروهای امدادی،آتش مهار شد.

در شهرستان اندیکا حدود ۱۵۰هزار هکتار جنگل وجود دارد که ۹۰درصد این درختان بلوط است و گونه‌های درختی دیگر حدود ۱۰درصد از این جنگل ها را تشکیل می دهند.

اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش مرکزی،چلو و آبژدان و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر و مساحت ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند