جهانگیری: صلح صفحه دوم مقاومت‌ است

کدخبر: 298861
معاون اول رئیس جمهور به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان دفاع مقدس به کشور نوشت: روایت جنگ و صلح در طول دهه اول انقلاب را باید خوب نوشت و خوب خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با انتشار پستی در اینستاگرام خود با اشاره به فرا رسیدن 26 مرداد سال‌روز بازگشت نخستین گروه از آزادگان دفاع مقدس به کشور نوشت:

«٢٦ مرداد ١٣٦٩ روزی بود که آزادگان سرافراز ایرانی پس از سال‌ها اسارت پای به خاک میهن نهادند. آن روز جامعه یکی از نزدیک‌ترین دستاوردهای صلح را به چشم دید و فرزندانش را که شاهدان زنده مقاومت در اسارتگاه‌های مخوف بعثی بودند، با اشتیاق در آغوش کشید.

درس‌های پس از جنگ کمتر از درس آموخته‌های دوران دفاع مقدس و تجربه‌های پیش از آن نیست. روایت جنگ و صلح در طول دهه اول انقلاب را باید خوب نوشت و خوب خواند.

دشواری و در عین حال ضرورت و نتایج پذیرش قطعنامه ٥٩٨، صفحه دوم مقاومت‌ها و شهادت‌ها، جانبازی‌ها، اسارت‌ها و ایثارگری‌های ملت ما در طول هشت سال دفاع مقدس است. این دو صحنه را با هم ببینیم و از هر دو در امتداد هم بیاموزیم.

یاد آن همه فداکاری و اخلاص و ایثار مردم و آن همه وحدت و همدلی و مسئولیت‌پذیری سیاست‌گذاران و مجریان زنده و گرامی باد. روز آزادگان هم بر همه آزادگان دوران انقلاب و دفاع مقدس و خانواده های محترم‌شان مبارک.»

پست اینستاگرام جهانگیری درباره سالروز بازگشت آزادگان/ پذیرش قطعنامه 598 صفحه دوم مقاومت‌ است

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما