کدخبر: ۲۹۸۸۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برنامه‌ریزی صدا و سیما برای حضور مردم در انتخابات ۹۸

معاون امور استان‌های رسانه ملی در بجنورد گفت: صدا و سیما برای حضور پر شور مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از هم‌اکنون برنامه‌ریزی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی دارابی عصر امروز در آیین افتتاحیه بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیمای استان‌ها اظهار داشت: سال 98 که به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری عنوان گرفته است بهترین فرصت است که مولد کار و کسانی که در راستای رونق کسب و کار در جامعه خدمت می‌کنند را معرفی نماییم چراکه آن‌ها مجاهدان عرصه تولید و کار در برابر تحریم‌ها و تهدیدهای دشمنان هستند.

وی با اشاره به انتخابات اسفند ماه سال جاری افزود: مهم‌ترین وظیفه صدا و سیما در راستای برگزاری انتخابات این است که فضا را برای مشارکت گسترده مردم جهت حضور در صندوق‌های رای فراهم و به برگزاری انتخاباتی باشکوه و قانونمند کمک کند.

معاون امور استان‌های صدا و سیما با بیان اینکه رسانه ملی باید پیام‌های مثبت و امید دهنده را به جامعه منتقل کند٬ خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری باید وحدت و اتحاد در کشور برجسته و اختلافات به حاشیه رود و در این بین رسانه‌ها و شبکه‌های استانی نیز باید توسعه پایدار که شعار این جشنواره است را جزء اولویت‌های رده اول خود قرار دهند.

دارابی با تاکید بر اینکه رسانه‌های استانی باید توسعه مدار و پیشرفت محور باشند٬ تصریح کرد: رسانه‌های استانی باید مزیت‌های کشور را ترسیم کرده و غیرت‌های جوانان، دانشمندان و نخبگان و فرهیختگان و هنرمندان را با زبان هنری به مردم و جامعه تبیین کنند.

معاون امور استان‌های صدا و سیما رقابت فعلی صدا و سیما را با فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای تنگاتنگ عنوان کرد و ادامه داد: علی‌رغم اینکه فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای فعالیت دارند اما رادیو و تلویزیون از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در شرایط فعلی رویکرد مخاطبان به سمت شبکه‌های بومی و شبکه‌های استانی است. لذا باید مدیریت خاص در این زمینه اتخاذ کرد.

دارابی با اشاره به مزیت‌های این جشنواره و دستاوردهای آن برای خراسان شمالی٬ خاطرنشان کرد: جشنواره فرصتی برای معرفی بهتر استان و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آن است. علاوه بر اینکه در هفته فرهنگی و هنری٬ شور و نشاط در بین کودکان و فرزندان این استان ایجاد و چهره استان را دگرگون کرد. همچنین این جشنواره سبب شد که مشاهیر و مفاخر خراسان شمالی بر صدر نشسته و جوانان با سرمایه‌های اجتماعی خود بیشتر آشنا شوند.

وی در پایان با بیان اینکه میهمانان این جشنواره بهترین سفیران برای معرفی خراسان شمالی به استان‌های خود هستند٬ افزود: وحدت و همدلی، توسعه خدمات زیربنایی و زیرساخت‌ها، تحقق عدالت رسانه‌ای در مناطق مرزی و تمرکز زدایی از دیگر مزیت‌های این جشنواره برای خراسان شمالی به شمار می‌رود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند