کدخبر: ۲۹۸۸۷۷ لینک کوتاه

بی آبی در شهر لنده مردم را کلافه کرده است

چند روزی است که شهر و شهرک‌های اقماری لنده در بی آبی به سر می‌برند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، شهر لنده دارای جمعیتی بالغ 18هزار نفر بوده که با مهاجرت‌ مردم از روستاها طی چند سال اخیر به این رشد جمعیتی رسیده است.

افزایش جمعیت حوزه شهری در سال‌های اخیر مشکلات بسیاری در حوزه خدمات‌دهی به وجود آورده که مردم را کلافه کرده است.

اگر یادمان نرفته باشد شهرک‌های فجر، شهید رجایی‌، بهاران، سرآسیاب و... پس از سیلاب سالهای دهه 60 و 70به وجود آمده‌اند، ولی متأسفانه بی‌تدبیری و عدم توجه به زیرساخت‌های شهری و خدمات‌رسانی پس از سال‌ها هنوز ادامه دارد.

در روزهای اخیر مردم شهر و شهرک‌های محروم لنده که تا دیروز قطره آبی دریافت می‌کردند، سه روز متوالی از همان قطره‌چکانی آب نیز محروم شدند.

حال سؤوال از مسؤولان شهرستان و حوزه آبفای شهری به عنوان متولی این است که آیا نباید برای شرایط اضطراری چاره‌ای اندیشیده شود تا شاهد بی آبی در لنده نباشیم.

شهری که دو رودخانه از کنارش در جریان است، چطور باید سه روز بی آبی را تحمل کند؟ این بی‌آبی نتیجه بی‌تدبیری است یا نبود زیرساخت‌های لازم در حوزه آبفای شهری؟

ما نمی‌خواهیم پیش داوری یا قضاوت کنیم، اما منتظر پاسخ قانع کننده مسؤولان هستیم.

موضوع دیگر که بعد از قطعی آب مطرح است، فشار بسیار پایین آب در شهرک‌ها بوده که متأسفانه علیرغم وعده و وعیده مسؤولان در خصوص مرتفع شدن مشکلات آب در شهرک‌ها هنوز این مشکل پا برجاست.

در ادامه به کنده‌کاری های انجام شده در سطح باید اشاره کنیم که به گفته مسؤولان شهرداری در ماه‌های گذشته باعث و بانیش آبفای شهری بوده ولی تاکنون اقدام قابل توجهی در این خصوص انجام نشده و همچنان به حال خود رها شده است.

وضعیت اسف‌باری که داد مردم را درآورده است. نمونه این کنده‌کاری ها خیابان شهید نژادهاشمی بوده که متأسفانه ماه‌هاست رها شده و در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

ما آمادگی انتشار پاسخ قانع کننده و تصمیمات مسؤولان شهرستان در راستای مرتفع نمودن این مشکلات در شهرستان را داریم. امیدواریم مسؤولان امر پاسخ قانع کننده‌ای در این خصوص داده شود.

بی آبی در شهر لنده مردم را کلافه کرده است/شهرک‌ها همچنان با بی آبی دست پنجه نرم می‌کنند

بی آبی در شهر لنده مردم را کلافه کرده است/شهرک‌ها همچنان با بی آبی دست پنجه نرم می‌کنند

بی آبی در شهر لنده مردم را کلافه کرده است/شهرک‌ها همچنان با بی آبی دست پنجه نرم می‌کنند

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند