کدخبر: ۲۹۹۵۹۲ لینک کوتاه

ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از دریای خزر را از ما بگیرند

اقتصادنیوز: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در جمع ایرانیان مقیم نروژ تاکید کرد که من تا زنده هستم اجازه نمی دهم یک قطره از دریای خزر را از ما بگیرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ظریف در جمع ایرانیان مقیم نروژ افزود: امروز ایران روی پای ایرانیان ایستاده و هیچ چیز جز ایرانی، ایران را نگه نداشته و این سخت اما شیرین است

وزیر خارجه ایران ادامه داد: اگر واقعا یک نگاه دقیق تری داشته باشیم، در مقایسه با سایر ملیت ها ممکن است غربی ها با عربستان رابطه سیاسی بیشتری داشته باشند و احتمال دارد یک شهروند سعودی راحت تر رفت و آمد کند اما وقتی می گویید ایرانی هستم بهتر برخورد می کنند یا وقتی میگویند سعودی هستیم؟

وی با بیان اینکه تبلیغات علیه ایران زیاد است، اظهار داشت: ایران کشوری است که با ۸۲ میلیون جمعیت، تحریم و جنگ دیده ولی درحالیکه هیچگاه هیچ قدرت خارجی از این کشور حمایت نکرده اما امروز وقتی از ایران صحبت می کنند، با قدرت حرف می زنند.

ظریف در ادامه با اشاره به اینکه ما  ۴۰ سال است روی پای خودمان هستیم، گفت: یکی از نمایندگان مجلس سوئد در سیپری به من گفت شما مردم را سرکوب می کنید که من گفتم ما هم به وضع حقوق بشر انتقاد داریم، ولی رعایت حقوق مردم برای ما ضرورت امنیت ملی است.

وی افزود: هشت سال در جنگ به صدام کمک کردند ولی نهایتا صدام اعدام شد اما ما هنوز سرپا هستیم. چهل سال است ما را تحریم کردند ولی مردم ما حضور دارند و سختی ها را تحمل می کنند و شاهد بودیم ۷۳ درصد مردم پای صندوق های رای آمدند. 

ظریف تصریح کرد: ما کاستی و کمبود زیاده روی و تندروی ها داریم اما مردم می دانند اگر اشکال است از داخل خودشان است و بچه های خودشان هستند و از بیرون نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند