کدخبر: ۳۰۰۳۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک فرمانده ناجا خبرداد؛ برخورد ناجا با ایجاد صداهای ناهنجار در اماکن عمومی

اقتصادنیوز: معاون نظارت بر اماکن عمومی پایتخت گفت: ادای الفاظ رکیک، ایجاد صداهای ناهنجار و انجام حرکات زشت در تمامی اماکن عمومی از جمله واحدهای صنفی که به صورت مجتمع و پاساژ هستند، ممنوع است و قابلیت پیگرد قانونی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از خبرآنلاین تقی افرند معاون نظارت بر اماکن عمومی پایتخت به تشریح جزئیات خبر فوق،‌ اظهار داشت: به موجب ماده 24 قانون نظارت بر اماکن عمومی، هرگونه عملی از سوی متصدیان واحدهای صنفی و مشتریان آنها در اماکن عمومی که موجب سلب آسایش دیگران شود، ممنوع و مورد پیگرد قانونی است.

این مقام انتظامی، عنوان داشت: بر اساس این ماده قانونی، ادای الفاظ رکیک، ایجاد صداهای ناهنجار و انجام حرکات زشت در تمامی اماکن عمومی خصوصا واحدهای صنفی ممنوع و صاحبان اماکن عمومی مکلفند فرد یا افراد متخلف را به پلیس معرفی کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تخلف از مقررات این آیین‌نامه، برای بار اول به موجب اخطار کتبی و در صورت تکرار طبق ماده 29 قانون نظام صنفی، حسب مورد، موجب لغو موقت یا دائم پروانه کسب می شود و این امر در صورت لزوم مانع از اجرای سایر مجازات‌های اسلامی و قانونی نخواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند