کدخبر: ۳۰۰۴۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
به کوری چشم دشمنان، فعالیت موشکی  خود را با سرعت بیشتر ادامه خواهیم داد

رئیس خبرگان رهبری:

به کوری چشم دشمنان، فعالیت موشکی خود را با سرعت بیشتر ادامه خواهیم داد

اقتصادنیوز: رئیس مجلس خبرگان رهبری، گفت: به کوری چشم دشمنان، ما فعالیت موشکی و دفاعی خود را با سرعت بیشتر ادامه خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، احمد جنتی  امروز سه شنبه  در حاشیه بازدید از سامانه موشکی "باور ۳۷۳" و نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع، طی سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به این بازدید، گفت: همانطور که خداوند متعال در قرآن مجید نیز فرموده، مومنان دارای بنیان مرصوص هستند و من در بازدید امروز متخصصان و جوانان زیادی را از نزدیک دیدم که همگی دارای این ویژگی بودند.

وی افزود: امروز در نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع، تجهیزات و سامانه‌هایی را از نزدیک دیدم که در گذشته، هیچ کس حتی در خواب هم نمی‌دید که جوانان و متخصصان کشورمان بتوانند چنین سامانه‌ها و تجهیزاتی را طراحی و تولید کنند، اما این جوانان اراده کردند و توانستند این سامانه‌ها را بسازند.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: امروز بسیار خوشحال شدم از اینکه متخصصان وزارت دفاع، جهان اسلام و مردم مسلمان منطقه و ایران را با طراحی سامانه‌های بومی و مدرن، آبرومند کرده اند و این مایه افتخار کشورمان است.

جنتی ادامه داد: ما باید در مقابل ظلم و ظالم بایستیم و برای این ایستادگی، نیاز به تجهیزات و ادوات پیشرفته نظامی داریم که به لطف الهی، متخصصان صنعت دفاعی این تجهیزات را طراحی و تولید کرده اند و از نظر من، این عزیزان همگی از سربازان امام عصر (عج) هستند.

وی با بیان اینکه من هر چه بگویم، عظمت کارها و اقدامات بسیاری خوبی که عزیزان در وزارت دفاع انجام داده اند را نمی‌توان منتقل کنم، تصریح کرد: به کوری چشم دشمنان ما لحظه‌ای دست از تولید تجهیزات و ادوات مورد نیازمان برنمی داریم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین اظهار داشت: این روزها دشمنان سخن از ممنوعیت فعالیت موشکی جمهوری اسلامی به زبان آورده و می‌گویند که ایران نباید موشک بالستیک داشته باشد؛ به کوری چشم دشمنان، ما فعالیت موشکی و دفاعی خود را با سرعت بیشتر ادامه خواهیم داد.

جنتی در پایان از زحمات سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع، سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر و مسئولان و متخصصان وزارت دفاع قدردانی کرد.

سامانه موشکی باور ۳۷۳نخستین سامانه عمودپرتاب (ورتیکال لانچ) ساخت ایران است که می‌تواند اهداف را با موشک صیاد ۴ در برد ۲۰۰ کیلومتری مورد اصابت قرار دهد.

با تجهیز نیروی پدافند هوایی ارتش به این سامانه مدرن که فقط چند کشور در جهان قادر به ساخت آن هستند و توان پدافندی کشور برابر پرنده‌های متخاصم اعم از جنگنده‌ها، بالگردها موشک‌های کروز، موشک‌های بالستیک و ... چند برابر خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند