کدخبر: ۳۰۰۵۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حمله پهپادی اسرائیل به موشک‌های حزب‌الله لبنان

روزنامه تایمز انگلیس ادعا کرد؛

حمله پهپادی اسرائیل به موشک‌های حزب‌الله لبنان

اقتصادنیوز: یک رسانه انگلیسی مدعی شد که حمله پهپادی اخیر رژیم صهیونیستی موضعی را هدف قرار داده که حزب‌الله قطعات اصلی موشک‌های دقیق خود را در آن انبار می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه تایمز انگلیس با اشاره به حمله پهپادی اخیر رژیم صهیونیستی به ضاحیه جنوبی بیروت نوشت: اتفاقی که اخیرا در بیروت رخ داد بسیار سردرگم کننده‌تر از حمله‌ای است که همزمان با این اتفاق منجر به شهادت دو رزمنده حزب‌الله در منطقه "عقربا" در سوریه شد. حمله به داخل لبنان یک تشدید تنش بزرگ و به تبع آن حمله به مرکز رسانه‌ای حزب‌الله یک هدف دور از اتنظار خواهد بود.

این روزنامه در ادامه مدعی شد: "اعتقاد بر این است که حادثه این دو پهپاد در ضاحیه جنوبی بیروت، حمله اسرائیل به مکانی بوده که حزب‌الله اجزای اصلی موشک‌های نقطه زن خود را در آن جاسازی می‌کرده است."

این رسانه انگلیسی به نقل از چند منبع اطلاعاتی غربی ادعا کرد: تأسیسات ذخیره سازی که در ضاحیه جنوبی بیروت هدف قرار گرفت، مقر نظامی حزب‌الله در پایتخت لبنان محسوب می‌شود و حاوی یک "میکسر صنعتی" پیشرفته بوده که برای مخلوط کردن سوخت جامد موشک‌های نقطه‌زن ضروری است.

منابع اطلاعاتی در ادعاهایی بی‌پایه و اساس گفتند که این میکسر صنعتی یکی از اجزای اصلی فناوری دقیق این موشک‌هاست مورد هدف قرار گرفته و دچار خسارات بسیاری شده و سیستم کنترل الکترونیکی آن که در یک جعبه جداگانه بوده کاملا از بین رفته است.

این در حالی است که در گزارش سایت "دبکا"ی اسرائیل آمده است، خبرهای صادره از منابعی در لندن و تل‌آویو مبنی بر اینکه هدف از حمله پهپادهای این رژیم به ضاحیه جنوبی لبنان نابودی تاسیسات تولید تجهیزات موشکی بود، صحت ندارند و رژیم صهیونیستی به دنبال هدف قرار دادن شخصیت‌های ارشد اطلاعاتی و نظامی بود.

یک مقام حزب‌الله لبنان اخیرا در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرد، یک پهپاد اسرائیلی در حومه جنوبی بیروت سقوط کرد.

این مقام حزب‌الله که رویترز به نامش اشاره‌ای نکرده، همچنین گفت که یک پهپاد دیگر رژیم صهیونیستی در نزدیکی سطح زمین منفجر و ساقط شد.

به گفته این مقام، سقوط پهپاد دوم در ضاحیه جنوبی بیروت در نزدیکی مرکز رسانه‌ای حزب‌الله روی داد و خساراتی بر جای گذاشت.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند