کدخبر: ۳۰۰۶۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران؛تحریم ۱۰ شخص حقیقی و حقوقی

تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران؛تحریم ۱۰ شخص حقیقی و حقوقی

اقتصادنیوز: آمریکا در ادامه اقدامات تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران، ۱۰ شخص حقیقی و حقوقی را به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران، در فهرست تحریم شدگان قرار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دفتر کنترل دارایی خارجی خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد امروز دو شبکه مرتبط با ایران را به دلیل آنچه که فعالیت های پنهانی برای منافع چندین سازمان نظامی ایران نامید، تحت تحریم قرار داده است.

بر این اساس، یکی از این شبکه ها، شرکتی در هنگ کنگ برای فرار از تحریم های آمریکا و بین المللی است که ده ها میلیون دلار برای ابتیاع فناوری ها و قطعات الکترونیکی برای افراد مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برنامه موشکی ایران تسهیل کرده اند.

خزانه داری آمریکا شبکه دیگر را به دلیل آنچه که فراهم کردن فراورده های مختلف آلیاژ آلومینیوم به نیابت از موسسات وابسته به صنایع نظامی وزارت دفاع ایران خوانده است، در فهرست تحریم قرار داد.

 سیگال مندلکر معاون خزانه داری آمریکا که وابستگی وی به رژیم صهیونیستی در رسانه های مختلف مطرح شده است، دراین زمینه گفت: همانگونه که ایران تلاش های پیچیده ای را برای پنهان کردن برنامه های ارتقای برنامه سلاح کشتار جمعی به کار می گیرد، دولت آمریکا از هر طریقی آنها را خنثی خواهد کرد.

وی مدعی شد ما از دولت های سراسر جهان می خواهیم که آنچه را که تهران برای مخفی کردن رفتارهای خود به کار می گیرد را بشناسند و مطمئن شوند شرکت ها و موسسات مالی آنها فعالیت های گسترش تسلیحاتی آن را تسهیل نمی کنند.

در اطلاعیه اوفک نام پنج فرد و پنج شرکت هم نام برده شده است.

اقدام تروریستی امروز دولت آمریکا نشان می دهد برخلاف ژست مذاکراتی ترامپ، تیم دیگری در کاخ سفید خواستار تخریب تلاش های بین المللی است.

 

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند